Sağlık Rehberi

Kendine yabancılaşma: Alzheimer

Alzheimer hastalığı en belirgin klinik bulgu olarak bellek bozukluğu ile kendini gösteren, hastalık sürecinde beynin diğer bilişsel işlevlerini de etkileyen, ilerleyici seyir gösteren bir demans tablosudur.

Devamını Oku

Güneş ile gelen sağlık

Medical Park İzmir Hastanesi Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Uzmanı Prof. Dr. Rezzan Günaydın, günlük 15 dakika güneş ışığı görmenin vücudun yeterli D vitamini üretmesini sağlayacağını söyledi.

Devamını Oku

İyi beslenme meme kanseri riskini de azaltıyor

Sağlıklı ve iyi beslenme; hemen herkesin yaşam kalitesini yükselten bir unsur olarak ön plana çıkarken, kadınlarda en sık görülen meme kanseri görülme olasılığını da düşürüyor.

Devamını Oku

Sinsice ilerleyen göz tansiyonu körlüğe neden olabilir

40 yaşın üzerindeyseniz; hipertansiyon, damar ve şeker hastalığınız var ise gözlerinize dikkat edin.

Devamını Oku

Yaz güneşine dikkat!

Yaz aylarının vazgeçilmezi deniz ve güneş. Ancak bilinçsiz güneşlenme, sonrasında ciddi sağlık sorunlarına neden olabiliyor.

Devamını Oku

Yaz sıcaklarında kalbe dikkat

Vücudumuzdaki organların, görevlerini kusursuz yapabilmesi için vücut sıcaklığının belli sınırlar içerisinde tutulması gereklidir.

Devamını Oku

Vitamin düşmanı sigara

Vücudumuza birçok zarar veren ve neredeyse her hastalığın nedenini oluşturan sigara, beslenmemizi de olumsuz etkiliyor.

Devamını Oku

Çocukların öksürük şurubu kullanımında dikkatli olunmalı

Öksürük, en fazla soğuk algınlığı ve gribe bağlı olarak gelişiyor. Öksürük şuruplarının içerdiği maddelere göre yan etkileri de değişiyor.

Devamını Oku

Çocuğunuz evde yalnız kalmaya hazır mı?

Çocuğun evde yalnız kalıp kalamayacağını anlamak için sadece yaşını dikkate almayın. Fiziksel becerileri, zihinsel kapasitesi, duygusal olgunluğu ve zeka düzeyi de biyolojik yaş kadar önemli faktörler.

Devamını Oku

Zatürrenin mevsimi yok

Zatürre; akciğer dokusunda bakteri, virüs, mantar ve diğer mikroorganizmalar tarafından meydana gelen iltihaplara denir.

Devamını Oku

Tıbbi Bölümler