Sağlık Rehberi

Ramazan’da ceviz sinire birebir

Beslenme ve Diyet
1498

Özellikle iftar saati yaklaştıkça sinirlilik, ani öfke patlamaları, konsantrasyon bozukluğu, baş ağrısı, mide bulantısı ve halsizlik gibi belirtiler artar. Omega 3 açısından zengin olan ceviz ise kalp sağlığında ve stresi önlemede etkilidir.

Devamını Oku

Ramazan’da 30 güne 30 altın öneri

Beslenme ve Diyet
1320

Ramazan ayında oruç tutanlar için 30 günü sağlıklı geçirmeleri için altın niteliğinde 30 ayrı öneri…

Devamını Oku

Sürekli tansiyon ölçmek tansiyonu yükseltiyor

Bir hastalık düşünün her üç kişiden biri hasta; fakat bir kısmı hasta olduğunu bilmiyor. Sinsi bir hastalık ancak belirtileri de göz ardı edilecek gibi değil.

Devamını Oku

Oturarak çalışanlarda kıl dönmesi riski fazla

Medical Park İzmir Hastanesi Genel Cerrahi Uzmanı Op. Dr. İsmail Özsan, kıl dönmesi hakkında önemli bilgiler verdi. Op. Dr. Özsan "Latince adı pilonoidal sinüs olan kıl dönmesi, derinin iç tabakasına ilerleyen kılların oluşturduğu kronik iltihabı durumu olarak tanımlanır.

Devamını Oku

Sünnet öncesi muayene önemli

Medical Park İzmir Hastanesi Çocuk Cerrahisi Uzmanı Doç. Dr. Erdal Türk, erkek çocukların sünnet öncesinde uzman hekim tarafından ön muayeneden geçirilmesi gerektiği konusunda aileleri uyardı.

Devamını Oku

Yo Yo Sendromu'na dikkat!

Yaz aylarının yaklaşmasıyla kilo fazlası olduğunu düşünen birçok kişi kontrolsüz diyetlere başlıyor. Uygulanan şok diyetler veya kullanılan zayıflama ilaçları, sindirim problemleri, kalp-damar hastalıkları ve depresyona uzanan sonuçlar yaratıyor.

Devamını Oku

Cildimize günaydın demenin mevsimi geldi

Kış aylarında soğuk havanın kuruttuğu, nemsiz bıraktığı ve matlaştırdığı cildimizi baharla birlikte tazelemenin zamanı geldi. Medical Park Gebze Hastanesi Dermatoloji Uzmanı Uzm. Dr. Kenan Dibek kıştan çıkıp yaza girerken cildi uyandırma ve canlandırmanın formüllerini anlatıyor.

Devamını Oku

Tuz: Dost mu, düşman mı?

Tuz, hayatın oluşumunda ve devamlılığında vazgeçilmez bir unsur. Ancak doğru miktarlarda tüketilmediğinde, dostumuz olduğu kadar düşmanımız da…

Devamını Oku

Geniz Eti Büyümesine Dikkat

Medical Park Gaziosmanpaşa Hastanesi Kulak Burun Boğaz Uzmanı Op. Dr. Ertan Yıldırım, Adenoid vegetasyon; yani geniz eti konusunda bilgilendirdi:

Devamını Oku

Lupus hastalığı: Vücudunuz günün birinde size savaş açabilir

Sizi her türlü hastalıktan koruduğuna inandığınız vücudunuz, günün birinde kendi kendine savaş açmaya karar verebilir mi?

Devamını Oku

Tıbbi Bölümler