Sağlık Rehberi

Kışın bel fıtığı tehlikesi artıyor

Kış aylarında belin soğuktan iyi korunmaması, fıtığa yol açabiliyor. Uzmanlar, özellikle soğuk rüzgar esintisinin, bel fıtığı tehdidini artırdığını söylüyor.

Devamını Oku

Gebelik şekeri tadınızı kaçırmasın

Gebelik döneminde bazı kadınlarda ortaya çıkan diyabet, gerekli önlemler alınmazsa kalıcı olabilir.

Devamını Oku

İlişkilerin de terapiye ihtiyacı var

Çatışma ya da duygusal sorunları önce kendi içlerinde çözümlemeye çalışan çift, baş etme yollarının yetersiz kaldığını gördükçe yakın çevresinden yardım almaya çalışabilir.

Devamını Oku

Boşanma sürecinde çocuklarla iletişim nasıl olmalı

Yetişkin dönemde kişinin beklentisi, olabildiğince keyifli ve doyurucu deneyimlere sahip olabilmektir. Hayatına eş bulmak, evlenmek, aile olmak, ailenin refahı ve huzuru için çabalamak, çocuk sahibi olmaya karar vermek ve ardı sıra gelen yeni deneyimler, yetişkinlerin maceralarıdır.

Devamını Oku

Sabrı zorlayan baş ağrısı: Küme baş ağrısı

Baş ağrısı; üzerinde herkesin bir tanım yapabileceği, herkesin en az hayatında bir kez dahi olsa şikayet ettiği bir hastalık…

Devamını Oku

Osteoporoza dikkat

Osteoporoz, vücudumuzdaki kemiklerin mineral (kalsiyum) içeriğinin azalması sonucu sertliklerinin azalıp, kemiklerin zayıflaması ve süngerimsi hal alması ile kolayca kırılabilir duruma gelmesi olarak tanımlanır.

Devamını Oku

Kış depresyonu en çok kadınları vuruyor

Psikiyatri
514

Depresif ruh hali, sinirlilik, alınganlık, konsantrasyon güçlüğü, keyifsizlik, yorgunluk, uykuda artma ya da azalma gibi belirtilerle kendini gösteren ve halk arasında 'kış depresyonu' diye adlandırılan bu değişim, mevsimsel duygu durum bozukluğu olarak tanımlanıyor.

Devamını Oku

Gereksiz antibiyotik kullanımından sakınmalıyız

Bilinçsizce kullanılan hafif antibiyotikler bile sindirim sisteminde yaşayan bakterilerin dengesini bozabilmekte ve ciddi sağlık sorunlarına yol açabilmekte...

Devamını Oku

Günümüzde doğumların yüzde 10'u prematüre

Medical Park Antalya Hastane Kompleksi Yenidoğan Yoğun bakım Ünitesi Bölüm Başkanı Uzm. Dr. Hakan Ongun, Dünya Prematüre Günü nedeniyle sık rastlanan sorunlar üzerine bilgi verdi.

Devamını Oku

Diyabetten korunmaya genç yaşlarda başlayın

Diyabetten korunma konusunda uzmanlar, genç yaşta önlem almanın önemine dikkat çekiyor.

Devamını Oku

Tıbbi Bölümler