444 44 84

Sağlık Rehberi

Yeni Yılda Yeni Başlangıç Yapın

Üroloji
131

Yeni bir yıla girdiğimiz bu günlerde aynı kalıplaşmış cümleler, yeni umutlar yeni temenniler söylenir durur etrafta. Bir umut bağlanır yeni bir yıla.

Devamını Oku

Reflüyle İlgili Bilinmesi Gerekenler

Gastroenteroloji
191

Reflü kelime anlamı olarak geriye kaçış demektir. Gastroözofageal reflü; mideden (gastro) yemek borusuna (özofagus) kaçışı gösterir.

Devamını Oku

Yeni Yıla Sağlıklı Başlamak İçin

Beslenme ve Diyet
115

Yeni yılın karşılandığı gecenin vazgeçilmezi özel olarak hazırlanan sofralar, ikramlar ve içeceklerde doğru seçimlerle geceye farklı ama sağlıklı tatlar katabilirsiniz.

Devamını Oku

Kök Hücre ile Cilt Yenileme - PRP

Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi
175

PRP vücutta enjekte edildiği bölgelerde kök hücreleri uyarıp aktif hale geçirirerek dokuların yenilenmesine yardımcı olan bir sistemdir.

Devamını Oku

Cilt Tedavisinde Dermaroller Yöntemi

Dermatoloji
393

Dermaroller üzerinde 200 adet saf titanyum malzemeden yapılmış birinci kalite iğne bulunan silindir şeklinde bir cihazdır.

Devamını Oku

Soğuk Havalarda Farenjite Dikkat

Kulak Burun Boğaz
140

Farenjit genellikle kışın, mikrop ve virüslerin boğaza yerleşmesi sonucu ortaya çıkan bulaşıcı bir boğaz enfeksiyonudur.

Devamını Oku

El Uyuşmalarını Önemseyin

Nöroloji
123

Emek yoğun sektörlerde çalışan kesimin en önemli şikayetleri arasında el bilekleri ve dirseklerde yaşanan sinir sıkışmalarını yer alıyor.

Devamını Oku

Menopozda Tanı ve Tedavi

Kadın Hastalıkları ve Doğum
178

Menopoza girme yaşının ortalama 45-55 olduğunu, 40 yaştan önce menopoza girmenin, "erken menopoz " olarak tanımlandığını ve sigara içen, hiç doğum yapmamış, yüksek rakımlarda yaşayan kadınların daha erken yaşlarda menapoza girebilir.

Devamını Oku

Mevsimsel Depresyona Dikkat

Psikoloji
133

Kış aylarında değişen havayla birlikte sabah uyanmakta güçlük, enerji kaybı, yorgun ve bitkin uyanma, konsantrasyon güçlüğü, yorgunluk ve karamsarlık gibi belirtilerin mevsimsel bir depresyonun habercisi olabilmekte.

Devamını Oku

KOAH Durdurulabilen Bir Hastalık

Göğüs Hastalıkları
230

Son yıllarda kamuoyunun bilgi sahibi olmaya başladığı 'Kronik Obstrüktif Akciğer Hastalığı' (KOAH) sanıldığından çok daha fazla yaygın bir hastalık olarak tıp dünyasının gündeminde yer alıyor.

Devamını Oku

Tıbbi Bölümler