Sağlık Rehberi

Yama yöntemi sayesinde fıtık tekrar etmiyor

Kadınlarda daha sık rastlanan bu hastalık için günümüzde en etkili tedavi yama yöntemi. Yama yöntemi sayesinde fıtığın tekrarlama oranı yüzde 1 gibi çok düşük bir orana çekiliyor.

Devamını Oku

Tuz tüketimine dikkat

Aşırı tuz tüketiminin çok ciddi hastalıklara risk oluşturduğunu biliyoruz, bu yüzden tuz tüketiminde aşırıya kaçmamaya dikkat!

Devamını Oku

Tütüne hayır!

Tüm dünyada dolaylı ve direkt olarak pek çok hastalığın ve ölümün sebebi olan sigaraya olan bağımlılıktan kurtulmak öyle kolay değil.

Devamını Oku

Tüp bebek uygulamasıyla ümitsizliğe yer yok

Ülkemizde son 10 yılda tüp bebek merkezleri hızla yayıldı. Tüp bebek, herkesin rahatlıkla ulaşabildiği bir uygulama haline geldi.

Devamını Oku

Şok dalga terapisi ile topuk, dirsek ve omuz ağrılarına son

Şok Dalga Terapisi (Extracorporeal Shock Wave Therapy-ESWT) tüm dünyada kabul edilen bir tedavi olarak ülkemizde de pek çok klinikte uygulanan bir tedavi yöntemi.

Devamını Oku

Mucize vitamin B12

Her vitamin önemli ama B12 sorumluluğu büyük vitaminlerden. Hayati önem taşıyan bu vitamin yoğun olarak kırmızı et ve diğer hayvansal gıdalarda bulunuyor.

Devamını Oku

Kolesterol gerekli ancak kontrol altında tutmaya dikkat

Kolesterol vücut için son derece önemli bir yapı taşı. İyi kolesterol de kötü kolesterol de vücudun hormon yapımı ve hücre oluşumu için şart.

Devamını Oku

KOAH’ta umut ışığı

Prof. Dr. Yalçın Karakoca, kendi geliştirdiği “bronş içi kazıma yöntemi” ile ölüm sıralamasında üçüncü sıraya kadar yükselen KOAH’ın tedavisinde yeni bir umut ışığı oldu.

Devamını Oku

Kepçe kulak çocukların ruh sağlığını tehdit ediyor

Kepçe kulak deformitesi aslında bir şekil farklılığı, ancak bu farklılık çocukların hayatını zorlaştırıyor ve onların psikososyal gelişimini yavaşlatıyor.

Devamını Oku

Uzmanlardan gençlere kalpten uyarı

Kalp rahatsızlıklarının yalnızca ileri yaş hastalığı olmaktan çıkıp genç yaşlarda da görüldüğünü belirten uzmanlar, ailesinde kalp hastalığı ve ani ölüm yaşayan bireylerin düzenli kalp kontrolünden geçmesini öneriyor.

Devamını Oku

Tıbbi Bölümler