Sağlık Rehberi

Sigara ve güneş yaşlanmayı hızlandırıyor

Tüm ülkelerde güzel görünme ihtiyacını başta düğün olmak, önemli bir aile toplantısı, önemli bir buluşma, yeni iş-kariyer, yeni bir ilişki, doğum günü ve evlilik yıldönümü gibi özel günler tetikliyor.

Devamını Oku

Şah damarı tıkanıklığı felç sebebi

Kalp ve Damar Cerrahisi
894

Baş dönmesi, ayağa kalkarken yaşadığınız hafif denge kaybı çoğu zaman "tansiyonum düşmüştür" diyerek geçiştiriliyor.

Devamını Oku

Metropol hastalıkları kol geziyor

İç Hastalıkları
668

Bugün pek çok insan daha iyi bir iş, daha iyi bir eğitim kısacası daha iyi bir hayat için soluğu metropollerde alıyor. Metropollerin sunduğu fırsatları bir yana bırakıp büyük resme bakıldığında ise bambaşka bir gerçek ortaya çıkıyor:

Devamını Oku

Döküntü varsa, el-ayak ve ağız hastalığından şüphelenin

Dermatoloji
932

Çocuklarda sıklıkla görülen el, ayak ve ağız hastalığı hakkında Medical Park Antalya Hastane Kompleksi Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Bölümü'nden Uzm. Dr. Burak Çakçak, açıklamalarda bulundu.

Devamını Oku

Kas yapayım derken memenizi büyütmeyin

Üroloji
1336

Geçmişe oranla spor yapanların sayısı artıyor. Spor salonları da dolup taşıyor. Kadınlar zayıflayarak güzel bir vücuda sahip olmak isterken, erkekler de kaslı bir vücuda ulaşma telaşında…

Devamını Oku

Karakterin kalbinin düşmanı olabilir

Genetik faktörlerin yanı sıra beslenme alışkanlığı, sigara kullanımı, yoğun ve hızlı yaşam temposu kalp sağlığının baş düşmanları arasında yer alıyor.

Devamını Oku

Bebek büyürken doğru bildiğiniz yanlışlar

9 aylık uzun bir bekleyiş sonunda bebeğinizi kucağınıza alıyorsunuz, her ne kadar gebelik süresince kitaplar okunsa da eğitimlere gidilse de hele ilk bebekse, kucağınıza aldığınızda herkes iyi niyetle bir şeyler söylüyor.

Devamını Oku

Estetik cerrahide en sık yapılan ameliyat: Burun ameliyatı

Medical Park Gebze Hastanesi Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Uzmanı Op. Dr. İ. Alper Aksakal estetik cerrahide en çok yapılan ameliyat rinoplastiyi halk dilinde burun estetiğini anlattı.

Devamını Oku

Kış güneşini küçümsemeyin

Dermatoloji
724

Dermatoloji Uzmanı Dr. Neslihan Dönmez, kış güneşinin de cilde zarar verebildiğini, bu yüzden koruyucu kremler kullanılması gerektiğini söyledi.

Devamını Oku

Romantik organımız: Kalp

Sağlık konu olunca herkes üzerinde bir fikir yürütür, bu bir de kalp sağlığı olunca konuşanların sayısı daha da artar. Herkesin konuşmayı sevdiği konuların başında gelir demek abartılı bir ifade olmaz.

Devamını Oku

Tıbbi Bölümler