Sağlık Rehberi

Bayramda eti yoğun tüketen, kahvaltıda yumurta yemesin

Kırmızı et, vücudumuzun ihtiyaç duyduğu temel besin gruplarından biri.

Devamını Oku

Kanser tedavisinde destekleyici öneriler

Kanser tedavisinde destekleyici öneriler

Devamını Oku

İnfertilite probleminin psikolojinizi bozmasına izin vermeyin

İnfertilite bildiğimiz gibi toplumda %10-15 oranında görülmektedir. İnfertilite problemi çiftleri psikolojik, sosyal ve ekonomik yönden etkilemektedir.

Devamını Oku

Adet düzensizliği ve kilo fazlalığı polikistik over hastalığını tetikliyor

Kadınlarda adet düzensizliği sıklıkla görülmektedir. Fakat aslında iki adet arası 35 günden uzun ise bu durumu adetler gecikmeli oluyor diye yorumlarız.

Devamını Oku

Göz numaranız sürekli değişiyorsa dikkat!

Göz korneasının öne doğru uzaması olarak bilinen keratokonus hastalığının sıcak ve alerjinin yoğun olduğu Akdeniz ülkelerinde daha yoğun görüldüğünü seyleyen Taşar, tedavi yöntemlerini anlattı.

Devamını Oku

Ayrılık anksiyetesi ve okul reddi

Bir çocuğu yetiştirirken doğal olanı, bağımlılığını azaltıp, bir süre sonra bağımlılığın yerini bağlılığın almasıdır. Bunu gerçekleştirmek için doğru adımlar atmak önemlidir.

Devamını Oku

İshal (Diyare) Nedir?

İshal 24 saat içerisinde 3 den fazla yumuşak, sulu, şekilsiz ve sulu kıvamda dışkılama olarak tanımlanmaktadır. Başlangıç sürelerine göre akut ve kronik olarak ayrılmaktadır.

Devamını Oku

Sağlık içeriklerinin kaynağına dikkat edilmeli

983

İnternet çağının en belirleyici özelliği bilgiye ulaşmanın hayallerimizin ötesinde kolaylaşması. Bir Afrika ülkesindeki ev yemeğinin nasıl yapılacağından evrenin en derin sırlarına değin, her kategoride ve çeşitte bilgiye ulaşmak birkaç parmak hareketine bağlı.

Devamını Oku

Kronik böbrek hastalığında beslenme alışkanlığı

Böbrek hastalığında sağlıklı beslenme ana kuraldır ve yanlış beslenme alışkanlıklarının sil baştan değişmesi gerekmektedir. Beslenme planlaması mutlaka diyetisyen kontrolünde yapılmalıdır.

Devamını Oku

Çocuğumu büyütürken nelere dikkat etmeliyim?

Sağlıklı toplumun temelleri ancak sağlıklı doğan ve sağlıkla büyüyen çocuklar ile atılacaktır. Büyürken en çok emek gerektiren canlı türü insandır.

Devamını Oku

Tıbbi Bölümler