444 44 84

Sağlık Rehberi

Varisten Korunma Yöntemleri

Kalp ve Damar Cerrahisi
162

Varislerden korunmak için, sıcaktan uzak durmak gerekiyor. Yaz tatilinde deniz kenarında ise güneşlenmekten kaçınıp denize girip serinlemek, bacakları varisten koruyor.

Devamını Oku

Doğum Öncesi Tanıda Amniyosentez Yöntemi

Kadın Hastalıkları ve Doğum
159

Amniyosentezin gebelik esnasında rahimden amniotik sıvının alınma yöntemine verilen addır.

Devamını Oku

Sünnet Travmasına Karşı Uykuda Sünnet

Çocuk Cerrahisi
405

Sadece erkeği değil kadını da hastalık riskinden koruyan sünnetin doğru zamanda, doğru uzmana ve doğru merkezlerde yaptırılması çok önemli.

Devamını Oku

Hatalı Sünnete Dikkat

Çocuk Cerrahisi
160

Erkekliğe ilk adım olan sünnetin hatalı yapılması halinde cinsel fonksiyon bozukluklarından psikolojik sorunlara kadar birçok olumsuzluk yaşanabiliyor.

Devamını Oku

Krizi Tanı Kalbini Koru

Kardiyoloji
135

Kalp krizi, dünya ölçeğinde en sık görülen ölüm nedenlerinin başında geliyor. Peki, bu azımsanmayacak önemdeki rahatsızlığı ne kadar tanıyoruz?

Devamını Oku

Zayıflamak İsteyenler Hatalara Dikkat

Beslenme ve Diyet
148

Fazla Kilo sorununu çözmek için diyet ve spora yönelen insanların başarısızlık nedenlerinin önemli bölümünü, yaptıkları diyet hataları oluşturuyor.

Devamını Oku

Sınav Döneminde Beslenme

Beslenme ve Diyet
287

Sınavlara hazırlanan çocuklar, özellikle sınav haftasında dengeli ve sağlıklı beslenmeye özen gösterirse başarı ve motivasyonlarına katkıda bulunabilirler.

Devamını Oku

Kısırlığın Adı Konuyor

Kadın Hastalıkları ve Doğum
144

Ailelerin çocuk hayalini gölgeleyen kadın kaynaklı kısırlığın nedeninin belirlenmesi ve buna göre tedavi uygulanması için, Medical Park Tarsus Hastanesi'nde 'transvaginal hidrolaparoskopi' (TVH) yöntemi uygulanıyor.

Devamını Oku

Astım Kontrolü Mümkün

Göğüs Hastalıkları
114

Türkiye'de her 12 erişkinden biri ve 7 çocuktan birini etkileyen, dünyada yaklaşık 300 milyon kişide görülüp her yıl 250 bin ölüme yol açan astım, düzenli tedaviyle kontrol altında tutulabiliyor.

Devamını Oku

Cilt Kanserlerindeki Artışa Dikkat

Dermatoloji
136

Türkiye'nin de içinde bulunduğu coğrafyada deri kanserlerinin hızla arttığını, 1935'te yakalanma riski 1/bin 500 iken bugün bu oranın 1/60'a kadar çıktı.

Devamını Oku

Tıbbi Bölümler