+90 444 44 84

Sağlık Rehberi

Lösemi Hastası Çocuğa Nasıl Davranılır?

Şaşkın, kaygılı ve hastalığı henüz bilmeyen ve kabullenememiş bir ebeveynin lösemi tedavisi gören çocuğa negatif duygular yükleyebilir.

Devamını Oku

Yaza Sağlıklı Merhaba Diyeti

Yaza formda girmek isteyenler diyete çoktan başladı, ancak yaza sağlıklı bir başlangıç için uzmanların uyarılarını göz ardı etmemek gerekiyor.

Devamını Oku

Bu Ritme Kulak Verin

Kardiyoloji
577

Devamını Oku

Bebeğiniz Sürekli Ağlıyorsa

Kesin nedeni tam olarak saptanamayan kolik sebebiyle bebekler, saatlerce ağlayabilirken anne babalar da endişeye kapılabiliyor.

Devamını Oku

Ramazan'da Sağlıklı Beslenme İçin Öneriler

Beslenme ve Diyet
570

Ramazan Ayı ile birlikte yaz sıcaklarının yaklaştığı şu günlerde, dengeli ve sağlıklı beslenmek daha fazla önem kazandı.

Devamını Oku

İlk Yardımı Siz Yapın

Acil Servis
585

Hayatı tehlikeye düşüren durumlarda, profesyonel yardım ve sağlık çalışanları gelene kadar geçen sürede ne yapmanı gerektiğini biliyor musunuz?

Devamını Oku

Pazar Kahvaltılarında Binlerce Kalori Var

Beslenme ve Diyet
544

Özellikle ailelerin hafta sonları tercih ettiği açık büfe ya da serpme kahvaltı menülerinde, ipin ucu kaçarsa vücuda alınan enerji 4 bin kaloriye ulaşabiliyor. 100 gram omlette bile 200 kalori var.

Devamını Oku

Yaz Mevsiminde Saç Ekimi Olur mu?

Saç Ekimi Kliniği
1409

Gerek kış gerekse yaz mevsiminde rahatlıkla yaptırabileceğiniz saç ekimi operasyonu sonrası dikkat edilecek hususlar çoğunlukla sosyal hayatınız ile yakın bağlantılı olacaktır.

Devamını Oku

Kansere Karşı En Etkili 10 Yöntem

Medikal Onkoloji
538

Kanserden korkmak yerine korunmak için önlemler almak gerektiğini söyleyen Medical Park Göztepe Hastane Kompleksi Medikal Onkoloji Uzmanı Prof. Dr. Andaç Argon, 1-7 Nisan Kanser Haftası dolayısıyla uyarılarda bulundu.

Devamını Oku

Diz Ağrısı Kabus Olmasın

Ortopedi ve Travmatoloji
1261

Yürümek, koşmak, oturmak, spor yapmak gibi sayısız hareket için diz eklemlerine ihtiyacımız var.

Devamını Oku

Tıbbi Bölümler