Sağlık Rehberi

Uzun süren sabah katılığı iltihapli romatizma belirtisi olabilir

El eklemleri başta olmak üzere sabahları bir saati aşan eklem katılığı ve tutukluğu sanıldığı gibi sadece yaşlanma belirtisi olmayabilir.

Devamını Oku

Akmayan trafik kalp krizi riskini artırıyor

Günlük stresin en büyük nedenlerinden birisi trafik. Özellikle büyük şehirlerde yaşayanların bu çilesi artık yalnızca iş ya da okul çıkışlarında değil günün her saatinde karşınıza çıkabiliyor.

Devamını Oku

Çocukluk çağında nefrotik sendrom

Nefrotik sendrom idrarda fazla miktarda protein kaybı sonucu kanda albumin düzeyinin azalması, kolesterol ve yağ düzeylerinin artması ve vücutta yaygın şişliklerle seyreden kronik bir hastalıktır.

Devamını Oku

Bypass nedir?

Günümüzde kalp ve koroner damar hastalıklarının görülme sıklığı artıyor. Buna paralel olarak kalbi besleyen atardamarların daralması veya tıkanması durumunda yapılan cerrahi girişimler yani bypass ameliyatları da sıklıkla kullanılıyor.

Devamını Oku

Bypass hayat kurtarır

Günümüzde beslenme alışkanlıklarımızın değişmesi ve doğal yaşam koşullarının bozulması ile birlikte koroner kalp hastalığı görülme sıklığı önemli derecede arttı.

Devamını Oku

Çocuğunuz kreş hayatına hazır mı?

Doğduğu andan itibaren dünyaya uyum sağlamaya çalışan çocuğunuzun sağlıklı gelişimi oldukça önemlidir. Bu anlamda çocukların gelişimini fiziksel, zihinsel, duygusal, ruhsal ve toplumsal alanlarda takip etmek gereklidir.

Devamını Oku

Krup Hastalığı Nedir?

Çocuğunuz gece havlamayı andıran bir öksürükle uyanıyor ve nefes almada sıkıntı yaşıyorsa, bunun sebebi krup hastalığı olabilir.

Devamını Oku

Gastrit nedir?

Gastrit kelime anlamı olarak midenin iltihabına verilen isimdir. Bu iltihap bakteriler, virüsler gibi enfeksiyon ajanlarına bağlı olabileceği gibi, kimyasal ajanlara veya bağışıklık sistemine bağlı da olabilmektedir.

Devamını Oku

Obezite cerrahisi uygulama yöntemleri

Obezite cerrahisi sadece şişmanlık için değil metabolik hastalıklar olarak tanımlanan şeker hastalığı (diyabet) için de yapılmaktadır.

Devamını Oku

Beyin tümörleri nedir? Belirtileri ve tedavi yöntemleri nelerdir?

Beyin ve Sinir Cerrahisi
6139

Tüm vücuttaki organlarda olduğu gibi beyin içerisindeki hücrelerden tümör oluşmaktadır. Normalde hücreler gelişir büyür ve yaşlanır veya ölür yerine yeni yeni hücreler yapılır.

Devamını Oku

Tıbbi Bölümler