Sağlık Rehberi

Vücut ısınızı yediklerinizle yükseltin

Havalar soğumaya başladıkça değişen kıyafetler gibi yemek tercihlerimiz de değişiyor. Isınmak amacıyla seçtiğimiz yiyecekler doğru mu yoksa yanlış mı? Medical Park Fatih Hastanesi Beslenme ve Diyet Uzmanı Sevil Şan, kış ayları için vücut ısısını yüksek tutmaya yönelik beslenme önerilerini paylaştı;

Devamını Oku

Bitcoin: Sanal para bağımlılığı

Son yıllarda tüm Dünya'da ekonomi gündeminde geniş yer kaplayan, ülkemizde ise 2017 başından itibaren adından sıkça söz edilmeye başlanan Bitcoin aslında somut bir şekilde elle tutulup gözle görülemeyen, gerçek anlamda sahip olunamayan bir sanal para birimi. Aynı zamanda Bitcoin, evinizde otururken, yorulmadan ve zorlanmadan giderek yükselişini izleyebileceğiniz bir değer olarak görülüyor.

Devamını Oku

Elektronik sigara nedir? Tütünü bırakmak için bir çözüm müdür?

Elektronik sigaralar son zamanlarda popülerliğini artırmakta ancak denetimsiz üretilen bu ürünler halk sağlığını da olumsuz anlamda etkileyebilmektedir. Medical Park Antalya Hastane Kompleksi, Göğüs Hastalıkları hekimi Uzm. Dr. Evren TOPRAK, son zamanlarda popülerliğini artırmış olan, sigara bırakmak için tercih edilen ve e-nargile olarak da tabir edilen elektronik sigaralar hakkında merak edilen soruları cevapladı.

Devamını Oku

Obezite nedir? Tedavisi ve yöntemleri nelerdir?

Genel Cerrahi
51528

Morbid obezite veya Türkçedeki anlamıyla hastalık düzeyinde şişmanlık, çağlar boyunca var olmakla birlikte modern hayat tarzının yaygınlaşmasıyla birlikte artan bir şekilde önem kazanmıştır. Obezitenin birçok tanımı olmasıyla birlikte en çok kullanılan tanım vücuttaki yağ oranının kadınlarda %30 ve erkeklerde %25′in üzerinde olmasıdır

Devamını Oku

Emziren anneler günde 3 litre su tüketmeli

Bebeklerin sağlıklı büyüme ve gelişmesi için en uygun besin maddesi olan anne sütü, ilerleyen yıllarda da bebeklerin bağışıklık sistemlerinin daha güçlü olmasını sağlıyor.

Devamını Oku

Enginar yemeniz için 9 neden

Papatyagiller ailesinin estetik bir bitkisi olan, Akdeniz mutfağının lezzetli ve sağlıklı sebzeleri arasında yer alan enginarın faydalarını VM Medical Park Kocaeli Hastanesi Beslenme ve Diyet Uzmanı Gamze Kalelioğlu anlatıyor

Devamını Oku

Güneşten uzak ve hareketsiz olanlar osteoporoza davetiye çıkarıyor

Kafeini azalt, dans et, kemik erimesinden korun

Devamını Oku

Erken tanı karaciğerimizi korur

Medical Park Antalya Hastane Kompleksi, Gastroenteroloji hekimi Doç. Dr. Yaşar Tuna, karaciğere bağlı rahatsızlıklardan korunmak için erken tanı ve düzenli kontrollerin önemini vurguladı.

Devamını Oku

Migren nedir? Belirtileri ve tedavisi nelerdir?

Dünya Sağlık Örgütü tarafından en çok kısıtlılık yapan hastalıklar arasında ele alınan migren hastalığını Medical Park Gebze Hastanesi Nöroloji Uzmanı Uzm. Dr. Zehra Duygu EKMEKÇİ DOĞAN anlatıyor.

Devamını Oku

Doğum ağrısı nedir?

Doğum ağrısı, doğum eyleminin kendine has özelliklerinden dolayı çok yönlü ve genellikle şiddetli bir ağrıdır.

Devamını Oku

Tıbbi Bölümler