+90 444 44 84

Sağlık Rehberi

Mevsim Değişikliği ve Sağlıklı Yaşam

İç Hastalıkları
525

İnsan vücudunu olumsuz yönde etkileyen değişken bahar havaları, sağlıklı düşünmeyi de engelliyor.

Devamını Oku

Glokom Milyonlarca İnsanı Tehdit Ediyor

Tüm dünyada görülen, sinsice ilerleyen, körlüğe bile neden olabilen göz tansiyonu (glokom), milyonlarca insanın sağlığını tehdit ediyor.

Devamını Oku

Çocuklarda İşitme Engeli

Kulak Burun Boğaz
498

Son yıllarda yapılan çalışmalarda ülkemizde yeni doğan çocukların binde ikisinde işitme kaybı görüldüğünün tespit edildi.

Devamını Oku

El Ayak Ağız Hastalığı Salgınına Dikkat

Çocukluk çağında görülen kızamık, kızamıkçık, suçiçeği gibi döküntülü hastalıkların aşı uygulamaları ile azalması, geçmişte az görülen virüslerin yaygınlaşmasına ve yeni virüslerin ortaya çıkmasına yol açtı.

Devamını Oku

Kalbiniz Ses Vermiyor Olabilir

Kardiyoloji
494

Sessiz İskemi, halk arasında bilinen adı ile gizli kalp hastalığı kişilerin aslında farkında olmadan kalp krizi geçirmesine neden oluyor.

Devamını Oku

İş Dünyasının Yeni Stres Topu: Boyama Kitapları

Psikoloji
522

Büyük şehirlerin meşgul insanları kendilerine yeni bir 'meşgale' buldu. Artık Candy Crush ya da Flappy Bird gibi dijital hobiler yerine 'boyama kitabı' ile stres atıyorlar.

Devamını Oku

Nedir Bu Domuz Gribi?

Göğüs Hastalıkları
437

Son haftalarda gündemden düşmeyen domuz gribi Türkiye'de ilk kez 2009 yılında görüldü. Bir zamanlar sadece domuzları hasta eden bu virüs bugün insan sağlığını, hatta yaşamını tehdit ediyor.

Devamını Oku

Domuz Gribi H1N1

Domuzlarda hastalığa yol açan bir mikrorganizma olan influenza tip A virüsünün insanlarda oluşturduğu solunum yolu hastalığıdır.

Devamını Oku

Atıştırmalıkların Kilo Aldırmayanı da Var

Beslenme ve Diyet
594

Kış geceleri televizyon karşısında atıştırmak isteyenlerin, düşük kalorili seçenekleri de var. Diyetisyen Özge Akar'ın listesindeki atıştırmalıklarla, kilo almadan televizyon keyfi yaşamak mümkün.

Devamını Oku

İdrar Kaçırma Kabusunuz Olmasın

Üroloji
579

İdrar kaçırma insanın sağlığını tehdit etmeyen ancak sosyal izolasyona, özgüven kaybına, insanlardan uzaklaşmaya, işte başarısızlık ve psikolojik sorunlara yol açan bir hastalıktır.

Devamını Oku

Tıbbi Bölümler