Sağlık Rehberi

Jinekolojik kanserlere karşı yılda bir kez test

Jinekolojik kanserlerden korunmak için yılda bir kere kadın hastalıkları ve doğum uzmanına başvurulması ve test yaptırılması öneriliyor.

Devamını Oku

Bebeğiniz inek sütüne duyarlı olabilir

İnek sütünde bulunan proteinlere karşı immünolojik mekanizmalarla oluşan reaksiyonlara inek sütü protein alerjisi (İSPA) adı veriliyor.

Devamını Oku

Hayattan garanti istemek kaygıyı arttırıyor

Özellikle büyük şehirlerde gündelik hayatın bir parçası haline gelen kaygı, ruhsal ve fiziksel etkileriyle hayatı zorlaştırıyor.

Devamını Oku

Hamilelikte cinselliğe devam

Hamilelik döneminde ortaya çıkan fi zyolojik ve psikolojik nedenler sonucunda birçok kadın bebeğinin zarar göreceği endişesiyle cinsel ilişkiden kaçınıyor.

Devamını Oku

Gülüşünüzü tasarlayın

Güzel bir gülüş ile çevrenizde çok daha iyi bir etki bırakabilirsiniz. Peki gülüşünüzü tasarlayabileceğinizi biliyor musunuz

Devamını Oku

Genital estetikle tanışın

Teknolojiye paralel olarak gelişen genital estetik kavramı, genital bölgede kullanılabilecek yeni lazer başlıkların geliştirilmesi ile hızlı bir ivme kazandı.

Devamını Oku

Hepatit B Virüsü HIV’den daha bulaşıcı!

Bağışıklık sistemi kuvvetli olmayan kişilerin karaciğerlerinde hızla çoğalarak siroz ve kanser gibi hastalıklara zemin hazırlayan Hepatit B’den korunmak için aşı olmanın en önemli seçenek

Devamını Oku

Yaşam için önemli bir tehdit: Aort yırtılması

Özellikle 60 yaş üzeri hipertansiyon hastalarında görülen aort yırtılmasının en önemli belirtisi aniden başlayan şiddetli göğüs veya sırt ağrısı.

Devamını Oku

Antibiyotiği erken kesmeyin

Bakteriyel kökenli enfeksiyonların tedavisinde kullanılan antibiyotikler, yaş gruplarına ve hamilelik gibi periyotlara göre farklılık gösteriyor.

Devamını Oku

Anne sütü bebeğe hayat verir

Bebekler için en doğal ve taze besin olan anne sütü onlara sağlıklı ve güçlü bir bağışıklık sistemi kazandırıyor.

Devamını Oku

Tıbbi Bölümler