444 44 84

Sağlık Rehberi

Kadını Sosyal Hayattan Koparan Problem: İdrar Kaçırma

Üroloji
113

Özellikle ileri yaşlarda ortaya çıkan 'idrar kaçırma' sorunu kadını sosyal hayattan koparıp yalnızlaştırıyor. Öksürürken, hapşırırken, hatta gülerken idrar kaçıran kadınlar, aile ortamında dışlanıyor.

Devamını Oku

Bebek Odası Hazırlamanın Püf Noktaları

Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları
163

Hayatlarına yeni katılacak minik melekleri için tatlı bir telaşla hazırlıklara başlayan anne-baba adayları, bebek odası için de hummalı bir arayışa girerler.

Devamını Oku

Vücudun kimyasını kan testleri çözüyor

İç Hastalıkları
137

Sadece 5 dakikalık bir zaman ayırarak, bir damla kanla, gelecekte olabileceğiniz hastalıklarınızı, ya da yaşadığınız küçük sorunların sebeplerini bulabilirsiniz.

Devamını Oku

Biten Bir İlişkinin Ardından Ayrılıkla Başa Çıkmanın Yolları

Psikoloji
253

Hayatı onsuz düşünemediğiniz sevdiğiniz insandan ayrılmanın şokundan kurtulmak istiyorsanız bazı pembe hileler yapın!

Devamını Oku

Kış Aylarında Astımdan Korunma Yolları

Göğüs Hastalıkları
122

Kaloriferlerin yakıldığı, halıların serildiği, battaniyelerin ve yünlü giysilerin çıkarıldığı kış aylarında astım da tetikleniyor!

Devamını Oku

Yaza Girerken Güzelleşmenin Yolları

Dermatoloji
121

Güneş ve deniz hayalleri kurmaya başlayan kadınları tepeden tırnağa güzelleşme telaşı da sardı! Medical Park Bahçelievler Hastanesi Dermatoloji Uzmanı Dr. Neslihan Dolar, kışın rehavetini üzerinden atıp, yaza yenilenmiş girmek isteyenlere basit ama etkili bakım formülleri verdi:

Devamını Oku

Meme Kanserinden Güçlenerek Çıkmanın Yolu

Genel Cerrahi
113

Meme kanseri kadınlar için artık kabus değil! Kanserli memenin alınması sırasında, ameliyat masasından kalkmadan estetik göğüs yapılmasını sağlayan onkoplastik cerrahi sayesinde kadınlar, meme kanserini daha da güçlenerek yeniyor.

Devamını Oku

Gençliğin Sonbaharı: Genç Yetişkinlik

Psikoloji
118

Eskiden 20'li yaşların ortasında, iş ve aile kurma konularının halledilmesi beklenirdi. 30'lu yaşlara doğru 'yetişkinliği' çoktan yarılamış kabul edilirlerdi.

Devamını Oku

Filenizi Vitaminle Doldurun

Beslenme ve Diyet
96

Markete ya da pazara gittiğinizde filenize doldurduğunuz meyve ve sebzelerin sağlığınızı nasıl etkilediğini biliyor musunuz?

Devamını Oku

Domuz Gribi'ne dikkat

Enfeksiyon Hastalıkları ve Mikrobiyoloji
119

Meksika'da ortaya çıkan ve ABD, Kanada, İspanya, Fransa, Almanya, İngiltere, İtalya, İsrail, Çin, Kuzey Kore, Brezilya, Arjantin gibi ülkelerde de görülmeye başlayan domuz gribi, solunum yolu ile bulaşan bir hastalık.

Devamını Oku

Tıbbi Bölümler