Sağlık Rehberi

Hamilelikte çatlak ve lekelerden nasıl kurtulursunuz?

Hormonal değişim, derinin gerilmesi ve kilo artışı, hamilelik döneminde ciltte çatlaklara ve lekelere sebep oluyor.

Devamını Oku

Isınan hava çocuklarda ishal riskini arttırıyor

İç Hastalıkları
611

Havaların ısınmaya başlamasıyla her yaş grubunda ortaya çıkan ishallerin, sıcak havalarda yiyeceklerin daha çabuk bozulması ve beslenme alışkanlıklarının değişmesi nedeniyle daha sık görülebilir.

Devamını Oku

Karın germe ameliyatı gebeliğe engel değil

Karın germe ameliyatından sonra dokuların tamamen iyileşmesini takiben normal bir şekilde gebelik ve doğum da mümkündür.

Devamını Oku

26 yıllık evliliğin en güzel hediyesi

Kayseri'de Aile Hekimliği yapan 52 yaşındaki Dr. Esmagül Işıldak kendisi gibi Kayseri'de Aile Hekimi olan 52 yaşındaki eşi Dr. Ümit Işıldak'tan nakil olduğu böbrekle sağlığına kavuştu.

Devamını Oku

Sıcaklar Kalbe Zarar

Kardiyoloji
605

Sıcak havalar kalbin en büyük düşmanlarından. Sıcak çarpmasından inmeye, ritim bozukluğundan cilt sorunlarına birçok hastalığa neden oluyor.

Devamını Oku

Darbe Girişimi Çocukları Nasıl Etkiledi?

Psikoloji
595

15 Temmuz gecesi ülkemizde yaşanan darbe girişimi birçok kişide korku, panik, endişe, öfke, çaresizlik ve umutsuzluk gibi duyguların bir arada yaşanmasına neden oldu.

Devamını Oku

Pokemon GO Tehlikesine Dikkat

Dünya'da ve Türkiye'de bir çılgınlık haline gelen "Pokemon Go" oyununun üretici firması, sunucularına Türkiye'ye özel sunucuyu da ekledi.

Devamını Oku

Sıcak Hava Varisi Etkiler

Hem görüntü hem de sağlık açısından özellikle kadınların bitmeyen derdi olan varis, yaz aylarında daha da büyük bir sorun haline geliyor.

Devamını Oku

Hepatit Her Yıl 1 Milyon Kişiyi Öldürüyor

Yılda 1 milyon kişinin hayatını kaybetmesine sebep olan bir karaciğer enfeksiyonu olan Hepatit virüsü, kan ile temas, cinsel ilişki, gebe anneden bebeğe doğum sırasında bulaşabiliyor.

Devamını Oku

Darbe Girişiminin Ruh Sağlığımıza Etkileri

Türkiye'de yaşanan darbe girişimi, insanlarda ilk aşamada hayal kırıklığı ve şaşkınlık, kendisi ve sevdikleri hakkında yoğun bir güvensizlik, gelecekten umutsuz olma, kendini yalnız, çaresiz ve savunmasız hissetme gibi duyguların yaşanmasına neden oldu.

Devamını Oku

Tıbbi Bölümler