444 44 84

Sağlık Rehberi

Kemoterapi Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Medikal Onkoloji
586

Kemoterapi, tümörün ilaçla tedavi edilmesi demektir. Cerrahi ve ışın tedavisi ile birlikte tümör tedavisinin çok önemli bir parçasıdır.

Devamını Oku

Soğuklar Akciğer Hastalıklarının Düşmanı

Göğüs Hastalıkları
336

Tüm yurdu etkisi altına alan soğuk havaların akciğer hastalıklarına yol açan etkilerini ve bu havalarda akciğer hastalarının dikkat etmesi gereken noktaları biliyor musunuz?

Devamını Oku

Yeni Yılda Yeni Başlangıç Yapın

Üroloji
306

Yeni bir yıla girdiğimiz bu günlerde aynı kalıplaşmış cümleler, yeni umutlar yeni temenniler söylenir durur etrafta. Bir umut bağlanır yeni bir yıla.

Devamını Oku

Reflüyle İlgili Bilinmesi Gerekenler

Gastroenteroloji
852

Reflü kelime anlamı olarak geriye kaçış demektir. Gastroözofageal reflü; mideden (gastro) yemek borusuna (özofagus) kaçışı gösterir.

Devamını Oku

Yeni Yıla Sağlıklı Başlamak İçin

Beslenme ve Diyet
259

Yeni yılın karşılandığı gecenin vazgeçilmezi özel olarak hazırlanan sofralar, ikramlar ve içeceklerde doğru seçimlerle geceye farklı ama sağlıklı tatlar katabilirsiniz.

Devamını Oku

Kök Hücre ile Cilt Yenileme - PRP

Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi
524

PRP vücutta enjekte edildiği bölgelerde kök hücreleri uyarıp aktif hale geçirirerek dokuların yenilenmesine yardımcı olan bir sistemdir.

Devamını Oku

Cilt Tedavisinde Dermaroller Yöntemi

Dermatoloji
1391

Dermaroller üzerinde 200 adet saf titanyum malzemeden yapılmış birinci kalite iğne bulunan silindir şeklinde bir cihazdır.

Devamını Oku

Soğuk Havalarda Farenjite Dikkat

Kulak Burun Boğaz
339

Farenjit genellikle kışın, mikrop ve virüslerin boğaza yerleşmesi sonucu ortaya çıkan bulaşıcı bir boğaz enfeksiyonudur.

Devamını Oku

El Uyuşmalarını Önemseyin

Nöroloji
303

Emek yoğun sektörlerde çalışan kesimin en önemli şikayetleri arasında el bilekleri ve dirseklerde yaşanan sinir sıkışmalarını yer alıyor.

Devamını Oku

Menopozda Tanı ve Tedavi

Kadın Hastalıkları ve Doğum
529

Menopoza girme yaşının ortalama 45-55 olduğunu, 40 yaştan önce menopoza girmenin, "erken menopoz " olarak tanımlandığını ve sigara içen, hiç doğum yapmamış, yüksek rakımlarda yaşayan kadınların daha erken yaşlarda menapoza girebilir.

Devamını Oku

Tıbbi Bölümler