+90 444 44 84

Sağlık Rehberi

Kurban Bayramı'nda Dengeli Beslenme

Beslenme ve Diyet
519

Kurban Bayramı'nda et tüketiminin artması, öğün düzeni ve sayısının değişmesi gibi beslenme değişiklikleri, kronik hastalığı olan bireylerde sağlık problemlerine neden olabilir.

Devamını Oku

Bayram'da Mide Sağlığınıza Dikkat Edin

Beslenme ve Diyet
531

Kurban Bayramında yoğun et tüketilmesiyle birlikte meyve ve sebzenin de çok tercih edilmemesinden dolayı sindirim sorunlarının yaşanabiliyor.

Devamını Oku

Boşanma ve İhmalin Çocuklardaki Etkisi

Psikoloji
531

Psikolog Enise Öziç, boşanmanın ve ihmalin çocuğa olumsuz etkilerinin olduğunu ancak boşanma sonrası ihmalin çocuğun ciddi psikolojik sorunlar yaşamasına yol açabileceğini söyledi.

Devamını Oku

Çocukluk Çağı Lösemileri

Çocuk Hematolojisi
744

Akut lösemi, çocukluk çağı kanserleri arasında en sık görülenidir. Toplumlara göre görülme sıklığı değişebilmekle birlikte kabul edilen oran; yüz bin çocukta 3-4 arasındadır.

Devamını Oku

Çocuklarda Parmak Emme

Çocukların çoğunda rastlanılan parmak emme, sanılanın aksine her zaman açlık belirtisi değildir.

Devamını Oku

Multiple Skleroz Erkekler Daha Sık Görülüyor

Multipl Skleroz (MS) hastalığının en sık 20-40 yaş arası genç erişkinlerde ortaya çıkabilen, ancak nadiren çocukları ve daha ileri yaştaki kişileri de etkileyebilen merkezi sinir sistemi hastalığıdır.

Devamını Oku

Mikroplu Sular İshal Nedeni

Dışkı bulaşmış ellerin ağıza götürülmesi, doğada insan ve hayvan dışkılarıyla kirlenmiş sularda yaşayanlar bu rahatsızlığa daha sık yakalanmakta.

Devamını Oku

Bebeklerde Dudak Yarığı

Dudak ve damak yarığı olan bebeklerin cerrahi müdahaleyle sağlığına kavuşuyor.

Devamını Oku

Ağır Çanta Kullanımına Dikkat

Ortopedi ve Travmatoloji
541

Son yıllarda kadınların günlük hayatta kullandıkları çantaların ebatlarının büyümesi, kadınların omzuna bir yük daha bindirdi. Büyük

Devamını Oku

Sağlıkta İtibar ve Güvenin Önemi

Psikoloji
502

Zaman hızla akıp giderken toplumun değer yargıları da değişime uğruyor. Tercih ve seçimler, bu yeni anlayışın etkisi altında gerçekleşiyor.

Devamını Oku

Tıbbi Bölümler