Sağlık Rehberi

Down Sendromu bir farklılıktır

Trizomi 21 ya da mongolizm olarak da adlandırılan Down sendromu, vücut hücrelerindeki kromozom sayısının anormal olması sonucu ortaya çıkan bir hastalıktan ziyade genetik bir anormallik.

Devamını Oku

Endokrin sistem bozuklukları ve diyabet

Endokrin sistem organlarımızın ve hormonlarımızın mükemmel bir düzende çalışmasını sağlayan son derece önemli bir sistem.

Devamını Oku

Çocuklarda epilepsi hastalığı

Epilepsi hastaları toplumda olumsuz ön yargıya sıkça maruz kalıyor ve bu yüzden mağdur ediliyor. Bu durum hastanın ve ailesinin yaşamını oldukça zorlaştırıyor.

Devamını Oku

Burun tıkanıklığı kalp hastalıklarına neden olabilir

Burun tıkanıklığı, basit bir rahatsızlık gibi görünse de hem kişinin yaşam kalitesini etkiliyor hem de birçok hastalığa neden olabiliyor.

Devamını Oku

İkinci bir şans için böbrek nakli

Organ bağışı ve organ nakilleri en önemli tıbbi konular arasında yer alıyor. Bu alanda böbrek nakli ihtiyacı hastaların en sık karşı karşıya kaldığı sorunların başında geliyor.

Devamını Oku

Vücudumuzun en aktif organı: Bağırsak

Son zamanlarda ikinci beyin olarak adlandırılan bağırsaklar vücutta beyinden sonra en fazla sinir hücresine sahip organ.

Devamını Oku

Ani ve şiddetli baş ağrısına dikkat

Hayatımda yaşadığım en şiddetli baş ağrısı, sanki kafamın içinde bomba patlıyor gibi hissediyorum şeklinde tanımladığınız bir baş ağrısı yaşıyorsanız, hemen bir hekime başvurmanızda fayda var.

Devamını Oku

Aç karna asitli içecek tüketmeyin

Asitli ve şekerli içeceklerinin fazla tüketiminin mide hassasiyeti ve ülser gibi hastalıklara neden olabilir.

Devamını Oku

Parfümünüz böceklere davetiye çıkarmasın

Yaz aylarında yeşillikler içerisinde yapılan piknikler, denizde geçirilen keyifli zamanlar, geziler kimi zaman çoğu kişi için kabusa dönebilir.

Devamını Oku

Vajinal akıntı ihmale gelmez

Alt genital sisteme ait enfeksiyonlara bağlı bulunduğu semptomlar, jinelojik hastaların en sık başvurduğu şikayetler arasında yer alır.

Devamını Oku

Tıbbi Bölümler