Sağlık Rehberi

Tuz: Dost mu, düşman mı?

Tuz, hayatın oluşumunda ve devamlılığında vazgeçilmez bir unsur. Ancak doğru miktarlarda tüketilmediğinde, dostumuz olduğu kadar düşmanımız da…

Devamını Oku

Geniz Eti Büyümesine Dikkat

Medical Park Gaziosmanpaşa Hastanesi Kulak Burun Boğaz Uzmanı Op. Dr. Ertan Yıldırım, Adenoid vegetasyon; yani geniz eti konusunda bilgilendirdi:

Devamını Oku

Lupus hastalığı: Vücudunuz günün birinde size savaş açabilir

Sizi her türlü hastalıktan koruduğuna inandığınız vücudunuz, günün birinde kendi kendine savaş açmaya karar verebilir mi?

Devamını Oku

Erken Tanı ve Glokom

Erken tanının önemi denince insanların aklına belli başlı hastalıklar gelir. Yıl içerisinde kontrollere gidilir, takip edilir ancak göz sağlığı genellikle malesef ihmal edilir.

Devamını Oku

İşitme kaybında erken tanı rehabilitasyon imkânı sağlıyor

Toplumda sağlıklı bir iletişimin temelini işitme ve konuşma fonksiyonumuz oluşturur. Konuşma gelişiminin sağlıklı bir işitme ile sağlanabildiği düşünülürse işitmenin önemi daha iyi anlaşılacaktır.

Devamını Oku

Yetersiz beslenen çocuk öğrenme güçlüğü yaşıyor

Solunum yolu hastalıkları, zatürre, orta kulak iltihabı gibi en sık karşılaşılan çocuk hastalıkları tüm annelerin korkulu rüyası.

Devamını Oku

Eşyalar dönüyor hissi BPPV belirtisi olabilir

Nöroloji
1687

Kendisinin ya da eşyaların döndüğü hissine kapılanlar için uzmanlar 'Benign Pozisyonel Paroksismal Vertigo (BPPV) olabilirsiniz' diyor.

Devamını Oku

Burun estetiği yaptırırken koku duyunuzdan olmayın

Sağlıklı bir dış görüntüye kavuşmak milyonlarca insanın ortak hayali. Ancak bu hayale kavuşmanın ağır bedelleri olabilir.

Devamını Oku

Parmaklarınızın neden uyuştuğunu hiç düşündünüz mü?

Pek çoğumuz parmaklarımızdaki uyuşma ve karıncalanma hissini yakından biliriz. Çoğu zaman önemsemediğimiz bu durum, kronik bir hal aldığında eğer gerekli tedbirler alınmazsa, daha büyük rahatsızlıklara neden olabiliyor.

Devamını Oku

Kanserin bariyeri: Risk faktörlerinden uzak durmak ve erken tanı

Önlenebilir olmasına rağmen her yıl milyonlarca ölüme neden olan bir hastalık; Kanser…4 Şubat Dünya Kanser günü farkındalığı arttırmak ve erken tanının önemine dikkat çekmek için belki sadece bir gün ancak değeri büyük.

Devamını Oku

Tıbbi Bölümler