+90 444 44 84

Sağlık Rehberi

Yüzerken Dikkat Edilecek Noktalar

Yoğun nem ve ardından gelen yağmurlar günümüzde artık yerini bunaltıcı sıcaklara bıraktı.

Devamını Oku

Sıcak Havalarda İshale Dikkat

İç Hastalıkları
1364

İshal, yirmidört saatte, üçten fazla dışkılama veya anne sütü alan bebeklerde er zamankinden daha sık ve sulu dışkılaması şeklinde görülür.

Devamını Oku

Halsizlik nedenleri nelerdir?

İç Hastalıkları
681

Halsizlik şayet herhangi bir hastalık sebebiyle görülmüyorsa, yaşam kalitenizi, iş gücünüzü düşürmüyorsa, bir süre sabredebilirsiniz.

Devamını Oku

Uçak Yolculuklarında Kulak Sağlığı

Kulak Burun Boğaz
4168

Gelişen ulaşım olanakları ve uçak yolculuğunun herkes için artık neredeyse bir gereksinim haline gelmesi ile bundan 10 yıl öncesine göre çok daha fazla uçak yolculuğu yapar hale geldik.

Devamını Oku

Terlemeye Botokslu Çözüm

Dermatoloji
762

Yaz aylarında koltuk altı aşırı terleyen kişilere bu sorununa çözüm olarak koltuk altına botoks uygulaması yaptırması öneriliyor.

Devamını Oku

Yaz Aylarında Sağlıklı Beslenme

Beslenme ve Diyet
686

Yaz aylarında artan sıcaklıklar hem sağlığımız hem de beslenmemiz üzerinde oldukça etkilidir.

Devamını Oku

Fibromiyalji Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Hassas mükemmeliyetçi kişilerin hastalığı olarak tanımlanan fibromiyalji, kişinin yaşam kalitesini ciddi derecede bozabiliyor.

Devamını Oku

Botoks Nedir?

Botoks, ClostridiumBotulinum adlı bakteriden laboratuar koşullarında elde edilen, estetik tıpta yüz kırışıklıkları ve aşırı terleme tedavisinde kullanılan bir ekzotoksindir.

Devamını Oku

İlkbaharda Hastalıklara Dikkat!

İç Hastalıkları
516

Güneş ışınlarının artması, havanın ısınması ve rüzgar, enfeksiyon ve alerjik durumların ortaya çıkmasını sağladığı gibi, burun ve ağız içi mukozanın kuruması ve koruyucu özelliğini yitirmesi nedeniyle mikropların vücuda kolayca girmesine imkan sağlıyor.

Devamını Oku

Sünnette Doğru Yaş Aralığı

Çocuk Cerrahisi
1040

Sünnetin sağlık açısından büyük önem taşıdığını belirten Prof. Dr. Atikeler, "Çocuk için 2-6 yaş, özellikle de 4-5 yaş arası psikososyal gelişme evreleridir. Bu yaşlarda çocukta üreme organını kaybetme korkusu gelişiyor, anneye bağlılık da son derece kuvvetli hale geliyor." dedi.

Devamını Oku

Tıbbi Bölümler