Sağlık Rehberi

Sağlıklı gelişim için sağlıklı atıştır!

Hangi çocuk oyun oynarken, ders çalışırken veya ders çalışırken atıştırmak istemez ki? Günümüzde firmalar çocukların atıştırmak için aradıkları besin seçeneklerini oldukça fazlalaştırmış durumda.

Devamını Oku

Yanlış seçilen spor ayakkabısı ayağa zarar

Spor yaparken dikkat edilmesi gereken noktaların başında doğru spor ayakkabısı seçimi gelir.

Devamını Oku

Hipertansiyon nedir? Belirtileri ve tedavi yöntemleri nelerdir?

Kardiyoloji
2839

Kan kalpten pompalanır ve damarlarda dolaşırken damarlara bir basınç uygular. Tansiyon olarak tanımlanan kan basıncı değeri kişiden kişiye değişiklik gösterir. Kan basıncı sistolik ve diastolik olmak üzere ikiye ayrılır. Kalp kasılır ve damarlara doğru kanı atar. Kanın damarlara attığı kan basıncına sistolik denir. Kalp gevşediğinde ise hâlâ damarlarda kan basıncı bulunur.

Devamını Oku

Hormonlu çilek ve domates erken ergenlik sebebi

Yapılan araştırmalar, aldığımız gıdalar içinde bulunan hormon ve katkı maddelerinin çocuklarda erken ergenliğe neden olduğunu gösteriyor.

Devamını Oku

Birçok hastalık artık anne karnında teşhis edilebiliyor

Medical Park Silivri Hastanesi’nden Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Op. Dr. Hakkı İnce’ye göre gebeliğin mümkün olan en erken döneminde hastalıkların tespit edilmesi bebeğin sağlıklı gelişimi için önemli.

Devamını Oku

Güneş ile gelen sağlık

Medical Park İzmir Hastanesi Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Uzmanı Prof. Dr. Rezzan Günaydın, günlük 15 dakika güneş ışığı görmenin vücudun yeterli D vitamini üretmesini sağlayacağını söyledi.

Devamını Oku

İyi beslenme meme kanseri riskini de azaltıyor

Sağlıklı ve iyi beslenme; hemen herkesin yaşam kalitesini yükselten bir unsur olarak ön plana çıkarken, kadınlarda en sık görülen meme kanseri görülme olasılığını da düşürüyor.

Devamını Oku

Sinsice ilerleyen göz tansiyonu körlüğe neden olabilir

40 yaşın üzerindeyseniz; hipertansiyon, damar ve şeker hastalığınız var ise gözlerinize dikkat edin.

Devamını Oku

Yaz güneşine dikkat!

Yaz aylarının vazgeçilmezi deniz ve güneş. Ancak bilinçsiz güneşlenme, sonrasında ciddi sağlık sorunlarına neden olabiliyor.

Devamını Oku

Yaz sıcaklarında kalbe dikkat

Vücudumuzdaki organların, görevlerini kusursuz yapabilmesi için vücut sıcaklığının belli sınırlar içerisinde tutulması gereklidir.

Devamını Oku

Tıbbi Bölümler