+90 444 44 84

Sağlık Rehberi

Bilinçsiz İlaç Kullanımına Dikkat!

Gastroenteroloji
1054

Bilinçsiz ilaç kullanımı insan sağlığını olumsuz yönde etkiliyor, hatta bazı durumlarda telafisi mümkün olamayan sağlık problemlerine yol açabilecek ciddi sorunlar doğurabiliyor.

Devamını Oku

Güneş Işınları ve Cilt Sağlığı

Dermatoloji
589

Medical Park Tarsus Hastanesi Cilt Hastalıkları Uzmanı Dr. Ulaş Güvenç, yazın güneş ışınlarından korunmak için bilinenin aksine 'koyu renk' giysileri tercih etmek gerektiğini söyledi.

Devamını Oku

Baharın Gelişiyle Dikkat Edilmesi Gerekenler

Beslenme ve Diyet
490

Isınan havalar, bizlere daha çok enerji vermesi gerekirken kimilerimizde halsizlik, yorgunluk, uykuya eğilim, dikkat eksikliği, algılamada sorunlar, eklem ağrıları gibi sorunları da beraberinde getiriyor.

Devamını Oku

Altın Öğünü İhmal Etmeyin

Beslenme ve Diyet
544

Altın öğün olarak adlandırılan kahvaltıyı ihmal edenlerin metabolizmasının yavaş çalışıyor.

Devamını Oku

Sağlığınız İçin Doğru Sporu Tercih Edin

Kardiyoloji
511

Kalp krizi riskini yarı yarıya azaltan, hatta kalp krizi geçirenlerde iyileşme sürecini hızlandıran sporun, bilinçsiz yapılması durumunda kalpte yarardan çok zarara neden oluyor.

Devamını Oku

İnternet Bağımlılığına Dikkat

Psikiyatri
2544

Günlük yaşantımızın vazgeçilmez bir parçası haline gelen internet bilgiye ulaşmayı, bilgi paylaşımını kolaylaştırmakla birlikte doğru kullanılmadığında hayatin pek çok alanını olumsuz etkileyebiliyor.

Devamını Oku

Lazer Epilasyon Nedir?

Lazer epilasyon, istenmeyen tüylerin lazer enerjisi kullanılarak kalıcı ve sağlıklı olarak yok edilmesidir.

Devamını Oku

Mezoterapi ile Saç Dökülme Tedavisi

Saç Ekimi Kliniği
3416

Mezoterapi; vitamin, aminoasit, mineral, enzim ve bazı ilaçların karışım haline getirilerek deri veya yağ dokusunun altına manuel (elle) veya otomatik (mezoterapi tabancası ile) enjekte edilme işlemidir.

Devamını Oku

Kötü Karne Getiren Çocuğa Nasıl Davranılmalı?

Karne almak çocuklara en fazla mutluluk ve heyecan veren olaylardan biridir. Çünkü çocuklar için karne, tatilin başlaması anlamına gelir.

Devamını Oku

Kronik Yorgunluk Önemsenmeli

İç Hastalıkları
491

Kronik yorgunluk sendromu hakkında bilgilendiriyor. Kronik yorgunluk sendromu spesifik bir laboratuvar bulgusunun olmaması nedeniyle tanısı güç konulmaktadır.

Devamını Oku

Tıbbi Bölümler