Sağlık Rehberi

El Ayak Ağız Hastalığı Salgınına Dikkat

Çocukluk çağında görülen kızamık, kızamıkçık, suçiçeği gibi döküntülü hastalıkların aşı uygulamaları ile azalması, geçmişte az görülen virüslerin yaygınlaşmasına ve yeni virüslerin ortaya çıkmasına yol açtı.

Devamını Oku

Kalbiniz Ses Vermiyor Olabilir

Kardiyoloji
704

Sessiz İskemi, halk arasında bilinen adı ile gizli kalp hastalığı kişilerin aslında farkında olmadan kalp krizi geçirmesine neden oluyor.

Devamını Oku

İş Dünyasının Yeni Stres Topu: Boyama Kitapları

Psikoloji
728

Büyük şehirlerin meşgul insanları kendilerine yeni bir 'meşgale' buldu. Artık Candy Crush ya da Flappy Bird gibi dijital hobiler yerine 'boyama kitabı' ile stres atıyorlar.

Devamını Oku

Nedir Bu Domuz Gribi?

Göğüs Hastalıkları
600

Son haftalarda gündemden düşmeyen domuz gribi Türkiye'de ilk kez 2009 yılında görüldü. Bir zamanlar sadece domuzları hasta eden bu virüs bugün insan sağlığını, hatta yaşamını tehdit ediyor.

Devamını Oku

Domuz Gribi H1N1

Domuzlarda hastalığa yol açan bir mikrorganizma olan influenza tip A virüsünün insanlarda oluşturduğu solunum yolu hastalığıdır.

Devamını Oku

Atıştırmalıkların Kilo Aldırmayanı da Var

Beslenme ve Diyet
952

Kış geceleri televizyon karşısında atıştırmak isteyenlerin, düşük kalorili seçenekleri de var. Diyetisyen Özge Akar'ın listesindeki atıştırmalıklarla, kilo almadan televizyon keyfi yaşamak mümkün.

Devamını Oku

İdrar Kaçırma Kabusunuz Olmasın

Üroloji
848

İdrar kaçırma insanın sağlığını tehdit etmeyen ancak sosyal izolasyona, özgüven kaybına, insanlardan uzaklaşmaya, işte başarısızlık ve psikolojik sorunlara yol açan bir hastalıktır.

Devamını Oku

Saçları Duşta Taramak Dökülmeyi Önlüyor

Saç Ekimi Kliniği
1412

Türkiye'de 10 erkekten 7'sinin saçları dökülüyor; 3 erkekten 1'i ise saç ektirme işlemine başvuruyor.

Devamını Oku

Sporcu Çocuklara Beslenme Reçetesi

Beslenme ve Diyet
1362

Okul çağındaki sporcu çocuklarda, hem büyüme ve gelişmenin devamı, hem de sporla harcanan enerjinin yerine konabilmesi için doğru beslenme programı şart!

Devamını Oku

Kansere Besinlerle Savaş Açın!

Medikal Onkoloji
938

Kanser hastalarında beslenme tedavinin en önemli parçasını oluşturuyor. Bu nedenle yediğimiz her besinin vücutta ki rolü tedavi açısından önem taşıyor.

Devamını Oku

Tıbbi Bölümler