Sağlık Rehberi

Kök Hücre ile Cilt Yenileme - PRP

PRP vücutta enjekte edildiği bölgelerde kök hücreleri uyarıp aktif hale geçirirerek dokuların yenilenmesine yardımcı olan bir sistemdir.

Devamını Oku

Cilt Tedavisinde Dermaroller Yöntemi

Dermatoloji
2769

Dermaroller üzerinde 200 adet saf titanyum malzemeden yapılmış birinci kalite iğne bulunan silindir şeklinde bir cihazdır.

Devamını Oku

Soğuk Havalarda Farenjite Dikkat

Kulak Burun Boğaz
536

Farenjit genellikle kışın, mikrop ve virüslerin boğaza yerleşmesi sonucu ortaya çıkan bulaşıcı bir boğaz enfeksiyonudur.

Devamını Oku

El Uyuşmalarını Önemseyin

Nöroloji
504

Emek yoğun sektörlerde çalışan kesimin en önemli şikayetleri arasında el bilekleri ve dirseklerde yaşanan sinir sıkışmalarını yer alıyor.

Devamını Oku

Menopozda Tanı ve Tedavi

Menopoza girme yaşının ortalama 45-55 olduğunu, 40 yaştan önce menopoza girmenin, "erken menopoz " olarak tanımlandığını ve sigara içen, hiç doğum yapmamış, yüksek rakımlarda yaşayan kadınların daha erken yaşlarda menapoza girebilir.

Devamını Oku

Mevsimsel Depresyona Dikkat

Psikoloji
592

Kış aylarında değişen havayla birlikte sabah uyanmakta güçlük, enerji kaybı, yorgun ve bitkin uyanma, konsantrasyon güçlüğü, yorgunluk ve karamsarlık gibi belirtilerin mevsimsel bir depresyonun habercisi olabilmekte.

Devamını Oku

KOAH Durdurulabilen Bir Hastalık

Göğüs Hastalıkları
1999

Son yıllarda kamuoyunun bilgi sahibi olmaya başladığı 'Kronik Obstrüktif Akciğer Hastalığı' (KOAH) sanıldığından çok daha fazla yaygın bir hastalık olarak tıp dünyasının gündeminde yer alıyor.

Devamını Oku

D Vitamini Eksikliğine Dikkat

İç Hastalıkları
7828

Ülkemizde ve tüm dünyada D Vitamini eksikliği sessiz bir salgın gibi etkisini sürdürüyor.

Devamını Oku

Gebelik Diyabeti Farklı Beslenme Gerektirir

Üroloji
541

Gebelik sürecinde diyabet (şeker) hastası olan hamile kadınların beslenmesine daha detaylı özen göstermesi gerekli.

Devamını Oku

Reflüsüz Bir Hayat Mümkün

Nöroloji
550

Reflü, toplumda oldukça sık görülen ama az tanınan bir hastalık. Türkiye'de yaklaşık olarak her beş yetişkinden birinin reflü hastalığıyla birlikte yaşıyor ve yıllarca kontrolsüz ilaç kullanıyor.

Devamını Oku

Tıbbi Bölümler