Sağlık Rehberi

1-7 Ekim Dünya Emzirme Haftası

Yeni doğan bebek için en ideal besin anne sütüdür. Çocuğun anne sütü ile beslenmesinin sayısız yararları vardır.

Devamını Oku

Koroner By-Pass Nedir?

Kardiyoloji
617

Modern dönemde günlük yaşam koşullarının mevcut şeklini alması, beklenen yaşam süresinin uzaması ile koroner kalp hastalığı sıklığı arttırmıştır.

Devamını Oku

Yaşlanmayı Yavaşlatmak Mümkün

Dermatoloji
564

Yaşam koşullarının iyileşmesi ve birçok hastalığın tedavi edilebilir hale gelmesiyle ömür ortalaması uzayıp dünya nüfusu giderek yaşlanırken, yeni yöntemler yaşlılık belirtilerini de daha ileri tarihlere atabiliyor.

Devamını Oku

Alzheimer Hastalığı Tedavisi Nedir?

Nöroloji
790

Alzheimer hastalığı demans tiplerinden biridir. Ancak demansın en sık görülen sebeplerindendir.

Devamını Oku

HPV Enfeksiyonu Nedir?

Human papillorna Virü daha çok hem erkek hemde kadın genital bölgede ve bu bölge mukozalarında enfeksiyon yapan ve kondilom(condyloma acuminatum) adı verilen siğil şeklinde kitlelerin oluşumuna neden olan bir çeşit virüstür.

Devamını Oku

Okul Çağı Çocuklarında Omurga Eğriliğine Dikkat

Omuzlarda asimetri ile belde ve sırtta gamzeleşmeler, sağa-sola doğru omurga eğrilikleri varsa mutlaka bir uzmana muayene olmalısınız.

Devamını Oku

Proloterapi İle Ağrılara Çözüm

Proloterapi tekniğinde zedelenmiş veya eski işlevini yitirmiş olan, insan vücudundaki tüm eklem, kıkırdak, ligament ve tendonlara kendi kendilerini tamir edecek ve yeniden yapılandırma aşamasına sokacak bir solüsyon enjekte edilir.

Devamını Oku

Önce Sağlık Kontrolü Sonra Ders Başı

Check-up
659

Check up genel bir sağlık kontrolüdür. Kişilerin hiçbir şikayet ve rahatsızlığı olmasa da, düzenli aralıklarla yaptırması erken teşhis ve tedavide önemli bir yer almaktadır.

Devamını Oku

Bayram Çikolatanız Bitter Olsun

Beslenme ve Diyet
480

Medical Park Tarsus Hastanesi Beslenme ve Diyetetik Uzmanı Dyt. Selin Ok, bayramda çikolatadan mümkün olduğunca uzak durulması, tüketilecekse de bitter çikolata yenilmesi gerektiğini söyledi.

Devamını Oku

Ağrılara Karşı Manuel Fizyoterapi

Dünya Sağlık Örgütü tarafından da kabul edilen Manuel Fizyoterapi, ameliyat gerektirmeyen ve enfeksiyondan kaynaklanmayan hastalık gruplarında elde edilen başarılı sonuçlarla dikkat çekiyor.

Devamını Oku

Tıbbi Bölümler