Sağlık Rehberi

Bebek büyütürken doğru bildiğiniz yanlışlar

Medical Park Gebze Psikoloji
4076

9 aylık uzun bir bekleyiş sonunda bebeğinizi kucağınıza alıyorsunuz, her ne kadar gebelik süresince kitaplar okunsa da eğitimlere gidilse de hele ilk bebekse, kucağınıza aldığınızda herkes iyi niyetle bir şeyler söylüyor.

Devamını Oku

Estetik cerrahide en sık yapılan ameliyat: Burun ameliyatı

Medical Park Gebze Hastanesi Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Uzmanı Op. Dr. İ. Alper Aksakal estetik cerrahide en çok yapılan ameliyat rinoplastiyi halk dilinde burun estetiğini anlattı.

Devamını Oku

Kış güneşini küçümsemeyin

Dermatoloji
6350

Dermatoloji Uzmanı Dr. Neslihan Dönmez, kış güneşinin de cilde zarar verebildiğini, bu yüzden koruyucu kremler kullanılması gerektiğini söyledi.

Devamını Oku

Romantik organımız: Kalp

Sağlık konu olunca herkes üzerinde bir fikir yürütür, bu bir de kalp sağlığı olunca konuşanların sayısı daha da artar. Herkesin konuşmayı sevdiği konuların başında gelir demek abartılı bir ifade olmaz.

Devamını Oku

Bebeğinize bandana takın kepçe kulağı önleyin

Çocukların okula başladıklarında alay konusu olmalarına yol açarak psikolojilerinin bozulmasına sebep olan Kepçe Kulak, aslında erken teşhisle önlenebilecek bir sorun.

Devamını Oku

Dildeki yaralar kanser belirtisi olabilir

Kulak Burun Boğaz Hastalıkları Uzmanı Prof. Dr. Hayrettin Cengiz Alpay, dilde görülen yaraların, 'dil kanseri' için ilk işaretler olabileceğini söyledi,

Devamını Oku

Kışın bel fıtığı tehlikesi artıyor

Beyin ve Sinir Cerrahisi
12854

Kış aylarında belin soğuktan iyi korunmaması, fıtığa yol açabiliyor. Uzmanlar, özellikle soğuk rüzgar esintisinin, bel fıtığı tehdidini artırdığını söylüyor.

Devamını Oku

Gebelik şekeri tadınızı kaçırmasın

Gebelik döneminde bazı kadınlarda ortaya çıkan diyabet, gerekli önlemler alınmazsa kalıcı olabilir.

Devamını Oku

Boşanma sürecinde çocuklarla iletişim nasıl olmalı

Medical Park Gebze Psikoloji
2018

Yetişkin dönemde kişinin beklentisi, olabildiğince keyifli ve doyurucu deneyimlere sahip olabilmektir. Hayatına eş bulmak, evlenmek, aile olmak, ailenin refahı ve huzuru için çabalamak, çocuk sahibi olmaya karar vermek ve ardı sıra gelen yeni deneyimler, yetişkinlerin maceralarıdır.

Devamını Oku

Küme baş ağrısı nedir?

Baş ağrısı; üzerinde herkesin bir tanım yapabileceği, herkesin en az hayatında bir kez dahi olsa şikayet ettiği bir hastalık…

Devamını Oku

Tıbbi Bölümler