Sağlık Rehberi

Ağız kuruluğunu hafife almayın

Ağzınızda sürekli bir kuruluk hissediyor, çok fazla susadığınızdan yakınıyorsanız, gözünüzde kızarıklık, yanma, kaşıntı varsa "Sjögren Sendromu"nun işareti olabilir!

Devamını Oku

Ezbere antibiyotiğe başlamayın

Op. Dr. Melek Büyükkınacı bir hekime danışılmadan antibiyotik kullanımının sakıncalı olduğunu hatırlatarak çocuklarda, bebeklerde ve gebelerde antibiyotik kullanımı hakkında uyarılarda bulundu.

Devamını Oku

Hamileler için seyahat ve tatil tüyoları

Hamile misiniz? Seyahat planlarınızı ertelemenize gerek yok, keyfini çıkarın. Çünkü hamilelik bir hastalık durumu değil.

Devamını Oku

Hamilelikte çatlak ve lekelerden nasıl kurtulursunuz?

Hormonal değişim, derinin gerilmesi ve kilo artışı, hamilelik döneminde ciltte çatlaklara ve lekelere sebep oluyor.

Devamını Oku

Isınan hava çocuklarda ishal riskini arttırıyor

İç Hastalıkları
802

Havaların ısınmaya başlamasıyla her yaş grubunda ortaya çıkan ishallerin, sıcak havalarda yiyeceklerin daha çabuk bozulması ve beslenme alışkanlıklarının değişmesi nedeniyle daha sık görülebilir.

Devamını Oku

Karın germe ameliyatı gebeliğe engel değil

Karın germe ameliyatından sonra dokuların tamamen iyileşmesini takiben normal bir şekilde gebelik ve doğum da mümkündür.

Devamını Oku

26 yıllık evliliğin en güzel hediyesi

Kayseri'de Aile Hekimliği yapan 52 yaşındaki Dr. Esmagül Işıldak kendisi gibi Kayseri'de Aile Hekimi olan 52 yaşındaki eşi Dr. Ümit Işıldak'tan nakil olduğu böbrekle sağlığına kavuştu.

Devamını Oku

Sıcaklar Kalbe Zarar

Kardiyoloji
791

Sıcak havalar kalbin en büyük düşmanlarından. Sıcak çarpmasından inmeye, ritim bozukluğundan cilt sorunlarına birçok hastalığa neden oluyor.

Devamını Oku

Darbe Girişimi Çocukları Nasıl Etkiledi?

Psikoloji
777

15 Temmuz gecesi ülkemizde yaşanan darbe girişimi birçok kişide korku, panik, endişe, öfke, çaresizlik ve umutsuzluk gibi duyguların bir arada yaşanmasına neden oldu.

Devamını Oku

Pokemon GO Tehlikesine Dikkat

Dünya'da ve Türkiye'de bir çılgınlık haline gelen "Pokemon Go" oyununun üretici firması, sunucularına Türkiye'ye özel sunucuyu da ekledi.

Devamını Oku

Tıbbi Bölümler