Sağlık Rehberi

Botoks Nedir?

Botoks, ClostridiumBotulinum adlı bakteriden laboratuar koşullarında elde edilen, estetik tıpta yüz kırışıklıkları ve aşırı terleme tedavisinde kullanılan bir ekzotoksindir.

Devamını Oku

İlkbaharda Hastalıklara Dikkat!

İç Hastalıkları
609

Güneş ışınlarının artması, havanın ısınması ve rüzgar, enfeksiyon ve alerjik durumların ortaya çıkmasını sağladığı gibi, burun ve ağız içi mukozanın kuruması ve koruyucu özelliğini yitirmesi nedeniyle mikropların vücuda kolayca girmesine imkan sağlıyor.

Devamını Oku

Sünnette Doğru Yaş Aralığı

Çocuk Cerrahisi
1416

Sünnetin sağlık açısından büyük önem taşıdığını belirten Prof. Dr. Atikeler, "Çocuk için 2-6 yaş, özellikle de 4-5 yaş arası psikososyal gelişme evreleridir. Bu yaşlarda çocukta üreme organını kaybetme korkusu gelişiyor, anneye bağlılık da son derece kuvvetli hale geliyor." dedi.

Devamını Oku

Bilinçsiz İlaç Kullanımına Dikkat!

Gastroenteroloji
5319

Bilinçsiz ilaç kullanımı insan sağlığını olumsuz yönde etkiliyor, hatta bazı durumlarda telafisi mümkün olamayan sağlık problemlerine yol açabilecek ciddi sorunlar doğurabiliyor.

Devamını Oku

Güneş Işınları ve Cilt Sağlığı

Dermatoloji
915

Medical Park Tarsus Hastanesi Cilt Hastalıkları Uzmanı Dr. Ulaş Güvenç, yazın güneş ışınlarından korunmak için bilinenin aksine 'koyu renk' giysileri tercih etmek gerektiğini söyledi.

Devamını Oku

Baharın Gelişiyle Dikkat Edilmesi Gerekenler

Beslenme ve Diyet
552

Isınan havalar, bizlere daha çok enerji vermesi gerekirken kimilerimizde halsizlik, yorgunluk, uykuya eğilim, dikkat eksikliği, algılamada sorunlar, eklem ağrıları gibi sorunları da beraberinde getiriyor.

Devamını Oku

Altın Öğünü İhmal Etmeyin

Beslenme ve Diyet
617

Altın öğün olarak adlandırılan kahvaltıyı ihmal edenlerin metabolizmasının yavaş çalışıyor.

Devamını Oku

Sağlığınız İçin Doğru Sporu Tercih Edin

Kardiyoloji
775

Kalp krizi riskini yarı yarıya azaltan, hatta kalp krizi geçirenlerde iyileşme sürecini hızlandıran sporun, bilinçsiz yapılması durumunda kalpte yarardan çok zarara neden oluyor.

Devamını Oku

İnternet Bağımlılığına Dikkat

Psikiyatri
4043

Günlük yaşantımızın vazgeçilmez bir parçası haline gelen internet bilgiye ulaşmayı, bilgi paylaşımını kolaylaştırmakla birlikte doğru kullanılmadığında hayatin pek çok alanını olumsuz etkileyebiliyor.

Devamını Oku

Lazer Epilasyon Nedir?

Lazer epilasyon, istenmeyen tüylerin lazer enerjisi kullanılarak kalıcı ve sağlıklı olarak yok edilmesidir.

Devamını Oku

Tıbbi Bölümler