444 44 84

Sağlık Rehberi

Türkiye'de aşı takvimi

Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları
131

Medical Park Gebze Hastanesi Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı Uzm. Dr. Sevinç Çabukoğlu Türkiye'de bebek ve çocuklara uygulanan aşı takvimi anlatıyor.

Devamını Oku

Sigara ve güneş yaşlanmayı hızlandırıyor

Dermatoloji
131

Tüm ülkelerde güzel görünme ihtiyacını başta düğün olmak, önemli bir aile toplantısı, önemli bir buluşma, yeni iş-kariyer, yeni bir ilişki, doğum günü ve evlilik yıldönümü gibi özel günler tetikliyor.

Devamını Oku

Şah damarı tıkanıklığı felç sebebi

Kalp ve Damar Cerrahisi
128

Baş dönmesi, ayağa kalkarken yaşadığınız hafif denge kaybı çoğu zaman "tansiyonum düşmüştür" diyerek geçiştiriliyor.

Devamını Oku

Metropol hastalıkları kol geziyor

İç Hastalıkları
122

Bugün pek çok insan daha iyi bir iş, daha iyi bir eğitim kısacası daha iyi bir hayat için soluğu metropollerde alıyor. Metropollerin sunduğu fırsatları bir yana bırakıp büyük resme bakıldığında ise bambaşka bir gerçek ortaya çıkıyor:

Devamını Oku

Döküntü varsa, el-ayak ve ağız hastalığından şüphelenin

Dermatoloji
133

Çocuklarda sıklıkla görülen el, ayak ve ağız hastalığı hakkında Medical Park Antalya Hastane Kompleksi Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Bölümü'nden Uzm. Dr. Burak Çakçak, açıklamalarda bulundu.

Devamını Oku

Kas yapayım derken memenizi büyütmeyin

Üroloji
122

Geçmişe oranla spor yapanların sayısı artıyor. Spor salonları da dolup taşıyor. Kadınlar zayıflayarak güzel bir vücuda sahip olmak isterken, erkekler de kaslı bir vücuda ulaşma telaşında…

Devamını Oku

Karakterin kalbinin düşmanı olabilir

Kardiyoloji
133

Genetik faktörlerin yanı sıra beslenme alışkanlığı, sigara kullanımı, yoğun ve hızlı yaşam temposu kalp sağlığının baş düşmanları arasında yer alıyor.

Devamını Oku

Bebek büyürken doğru bildiğiniz yanlışlar

Psikoloji
125

9 aylık uzun bir bekleyiş sonunda bebeğinizi kucağınıza alıyorsunuz, her ne kadar gebelik süresince kitaplar okunsa da eğitimlere gidilse de hele ilk bebekse, kucağınıza aldığınızda herkes iyi niyetle bir şeyler söylüyor.

Devamını Oku

Estetik cerrahide en sık yapılan ameliyat: Burun ameliyatı

Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi
174

Medical Park Gebze Hastanesi Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Uzmanı Op. Dr. İ. Alper Aksakal estetik cerrahide en çok yapılan ameliyat rinoplastiyi halk dilinde burun estetiğini anlattı.

Devamını Oku

Kış güneşini küçümsemeyin

Dermatoloji
128

Dermatoloji Uzmanı Dr. Neslihan Dönmez, kış güneşinin de cilde zarar verebildiğini, bu yüzden koruyucu kremler kullanılması gerektiğini söyledi.

Devamını Oku

Tıbbi Bölümler