+90 444 44 84

Sağlık Rehberi

Krizi Tanı Kalbini Koru

Kardiyoloji
477

Kalp krizi, dünya ölçeğinde en sık görülen ölüm nedenlerinin başında geliyor. Peki, bu azımsanmayacak önemdeki rahatsızlığı ne kadar tanıyoruz?

Devamını Oku

Zayıflamak İsteyenler Hatalara Dikkat

Beslenme ve Diyet
611

Fazla Kilo sorununu çözmek için diyet ve spora yönelen insanların başarısızlık nedenlerinin önemli bölümünü, yaptıkları diyet hataları oluşturuyor.

Devamını Oku

Sınav Döneminde Beslenme

Beslenme ve Diyet
5483

Sınavlara hazırlanan çocuklar, özellikle sınav haftasında dengeli ve sağlıklı beslenmeye özen gösterirse başarı ve motivasyonlarına katkıda bulunabilirler.

Devamını Oku

Kısırlığın Adı Konuyor

Ailelerin çocuk hayalini gölgeleyen kadın kaynaklı kısırlığın nedeninin belirlenmesi ve buna göre tedavi uygulanması için, Medical Park Tarsus Hastanesi'nde 'transvaginal hidrolaparoskopi' (TVH) yöntemi uygulanıyor.

Devamını Oku

Astım Kontrolü Mümkün

Türkiye'de her 12 erişkinden biri ve 7 çocuktan birini etkileyen, dünyada yaklaşık 300 milyon kişide görülüp her yıl 250 bin ölüme yol açan astım, düzenli tedaviyle kontrol altında tutulabiliyor.

Devamını Oku

Cilt Kanserlerindeki Artışa Dikkat

Dermatoloji
607

Türkiye'nin de içinde bulunduğu coğrafyada deri kanserlerinin hızla arttığını, 1935'te yakalanma riski 1/bin 500 iken bugün bu oranın 1/60'a kadar çıktı.

Devamını Oku

Kanserle Yaşam

Medikal Onkoloji
475

Kanser, anormal hücrelerin kontrolsüz biçimde çoğalması ile karakterize bir hastalıktır. Birbirinden çok farklı kanser tipleri vardır.

Devamını Oku

Verem Hastalığı Yeniden Gündemde

Göğüs Hastalıkları
558

Verem hastalığının yeniden bir sağlık sorunu olarak dünya genelinde kendini göstermeye başladı.

Devamını Oku

Açık Tenliler Bahar Alerjilerine Dikkat

Göğüs Hastalıkları
526

Burun tıkanıklığı ve akıntısı, nefes darlığı, kaşıntı, vücutta kabarma gibi semptomlara verilen ad olan alerjinin sanılanın aksine vücudun bir savunma mekanizması var.

Devamını Oku

Saç Boyalarındaki Alerji Riskine Dikkat

Dermatoloji
4805

Kadınların kendilerini daha güzel ve mutlu hissetmek için yaptıkları saç boyama işlemleri bazen hüsranla sonuçlanabilir!

Devamını Oku

Tıbbi Bölümler