+90 444 44 84

Sağlık Rehberi

Kış Aylarında Astımdan Korunma Yolları

Kaloriferlerin yakıldığı, halıların serildiği, battaniyelerin ve yünlü giysilerin çıkarıldığı kış aylarında astım da tetikleniyor!

Devamını Oku

Yaza Girerken Güzelleşmenin Yolları

Dermatoloji
617

Güneş ve deniz hayalleri kurmaya başlayan kadınları tepeden tırnağa güzelleşme telaşı da sardı! Medical Park Bahçelievler Hastanesi Dermatoloji Uzmanı Dr. Neslihan Dolar, kışın rehavetini üzerinden atıp, yaza yenilenmiş girmek isteyenlere basit ama etkili bakım formülleri verdi:

Devamını Oku

Meme Kanserinden Güçlenerek Çıkmanın Yolu

Genel Cerrahi
615

Meme kanseri kadınlar için artık kabus değil! Kanserli memenin alınması sırasında, ameliyat masasından kalkmadan estetik göğüs yapılmasını sağlayan onkoplastik cerrahi sayesinde kadınlar, meme kanserini daha da güçlenerek yeniyor.

Devamını Oku

Gençliğin Sonbaharı: Genç Yetişkinlik

Medical Park Fatih Psikoloji
684

Eskiden 20'li yaşların ortasında, iş ve aile kurma konularının halledilmesi beklenirdi. 30'lu yaşlara doğru 'yetişkinliği' çoktan yarılamış kabul edilirlerdi.

Devamını Oku

Filenizi Vitaminle Doldurun

Beslenme ve Diyet
478

Markete ya da pazara gittiğinizde filenize doldurduğunuz meyve ve sebzelerin sağlığınızı nasıl etkilediğini biliyor musunuz?

Devamını Oku

Domuz Gribi'ne dikkat

Meksika'da ortaya çıkan ve ABD, Kanada, İspanya, Fransa, Almanya, İngiltere, İtalya, İsrail, Çin, Kuzey Kore, Brezilya, Arjantin gibi ülkelerde de görülmeye başlayan domuz gribi, solunum yolu ile bulaşan bir hastalık.

Devamını Oku

Bebek Büyütürken Yapılan 20 Klasik Hata

Kilo iyidir deyip obeziteye zemin hazırlıyoruz, anne sütü dururken mama veriyoruz, gürleşsin diye saçlarını sıfıra vurduruyoruz. Oysa iyi niyetle de olsa yaptığımız bu hatalar onların sağlıklı gelişimini sekteye uğratıyor.

Devamını Oku

Kadınların Kabusu Meme Kanserinde Yanlış Bilinenler

Genel Cerrahi
620

Kanser çeşitleri arasında en sık görülenlerin başında gelen ve hakkında en çok yorum yapılan hastalıklardan biri meme kanseri.

Devamını Oku

Bahar Yorgunluğuna Karşı Beslenme Tüyoları

Beslenme ve Diyet
463

Baharın gelişiyle kendinizi yorgun, mutsuz ve dikkatsiz hissediyorsanız beslenmenizde ve bedensel aktivitelerinizde bazı değişiklikler yapabilirsiniz.

Devamını Oku

Ramazanda Ağız Sağlığına Dikkat

Eskimiş köprü ve protezleriniz, çürümüş dişleriniz varsa, oruç tutarken rahatsız edici bir ağız kokusuyla karşı karşıya kalabilirsiniz.

Devamını Oku

Tıbbi Bölümler