Sağlık Rehberi

Cilt Sağlığınız İçin Bal

Dermatoloji
1179

Balın en önemli özelliklerinden birinin suyu tutucu ve muhafaza edici özelliğinin olması...

Devamını Oku

Kemoterapi Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Medikal Onkoloji
2470

Kemoterapi, tümörün ilaçla tedavi edilmesi demektir. Cerrahi ve ışın tedavisi ile birlikte tümör tedavisinin çok önemli bir parçasıdır.

Devamını Oku

Soğuklar Akciğer Hastalıklarının Düşmanı

Göğüs Hastalıkları
810

Tüm yurdu etkisi altına alan soğuk havaların akciğer hastalıklarına yol açan etkilerini ve bu havalarda akciğer hastalarının dikkat etmesi gereken noktaları biliyor musunuz?

Devamını Oku

Yeni Yılda Yeni Başlangıç Yapın

Üroloji
916

Yeni bir yıla girdiğimiz bu günlerde aynı kalıplaşmış cümleler, yeni umutlar yeni temenniler söylenir durur etrafta. Bir umut bağlanır yeni bir yıla.

Devamını Oku

Reflüyle İlgili Bilinmesi Gerekenler

Gastroenteroloji
3552

Reflü kelime anlamı olarak geriye kaçış demektir. Gastroözofageal reflü; mideden (gastro) yemek borusuna (özofagus) kaçışı gösterir.

Devamını Oku

Yeni Yıla Sağlıklı Başlamak İçin

Beslenme ve Diyet
901

Yeni yılın karşılandığı gecenin vazgeçilmezi özel olarak hazırlanan sofralar, ikramlar ve içeceklerde doğru seçimlerle geceye farklı ama sağlıklı tatlar katabilirsiniz.

Devamını Oku

Kök Hücre ile Cilt Yenileme - PRP

PRP vücutta enjekte edildiği bölgelerde kök hücreleri uyarıp aktif hale geçirirerek dokuların yenilenmesine yardımcı olan bir sistemdir.

Devamını Oku

Cilt Tedavisinde Dermaroller Yöntemi

Dermatoloji
6183

Dermaroller üzerinde 200 adet saf titanyum malzemeden yapılmış birinci kalite iğne bulunan silindir şeklinde bir cihazdır.

Devamını Oku

Soğuk Havalarda Farenjite Dikkat

Kulak Burun Boğaz
997

Farenjit genellikle kışın, mikrop ve virüslerin boğaza yerleşmesi sonucu ortaya çıkan bulaşıcı bir boğaz enfeksiyonudur.

Devamını Oku

El Uyuşmalarını Önemseyin

Nöroloji
782

Emek yoğun sektörlerde çalışan kesimin en önemli şikayetleri arasında el bilekleri ve dirseklerde yaşanan sinir sıkışmalarını yer alıyor.

Devamını Oku

Tıbbi Bölümler