Sağlık Rehberi

HPV Nedir?

Human papillorna Virü daha çok hem erkek hemde kadın genital bölgede ve bu bölge mukozalarında enfeksiyon yapan ve kondilom(condyloma acuminatum) adı verilen siğil şeklinde kitlelerin oluşumuna neden olan bir çeşit virüstür.

Devamını Oku

Okul Çağı Çocuklarında Omurga Eğriliğine Dikkat

Omuzlarda asimetri ile belde ve sırtta gamzeleşmeler, sağa-sola doğru omurga eğrilikleri varsa mutlaka bir uzmana muayene olmalısınız.

Devamını Oku

Proloterapi İle Ağrılara Çözüm

Proloterapi tekniğinde zedelenmiş veya eski işlevini yitirmiş olan, insan vücudundaki tüm eklem, kıkırdak, ligament ve tendonlara kendi kendilerini tamir edecek ve yeniden yapılandırma aşamasına sokacak bir solüsyon enjekte edilir.

Devamını Oku

Önce Sağlık Kontrolü Sonra Ders Başı

Check-up
1005

Check up genel bir sağlık kontrolüdür. Kişilerin hiçbir şikayet ve rahatsızlığı olmasa da, düzenli aralıklarla yaptırması erken teşhis ve tedavide önemli bir yer almaktadır.

Devamını Oku

Bayram Çikolatanız Bitter Olsun

Beslenme ve Diyet
697

Medical Park Tarsus Hastanesi Beslenme ve Diyetetik Uzmanı Dyt. Selin Ok, bayramda çikolatadan mümkün olduğunca uzak durulması, tüketilecekse de bitter çikolata yenilmesi gerektiğini söyledi.

Devamını Oku

Ağrılara Karşı Manuel Fizyoterapi

Dünya Sağlık Örgütü tarafından da kabul edilen Manuel Fizyoterapi, ameliyat gerektirmeyen ve enfeksiyondan kaynaklanmayan hastalık gruplarında elde edilen başarılı sonuçlarla dikkat çekiyor.

Devamını Oku

Güneş Gözlüğü Bilinçli Seçilmeli

Uzun süre güneşte kalanların gözlerinde hasar meydana geliyor. Güneş ışığına doğrudan bakmanın görme tabakasına ciddi boyutlarda zarar veriyor.

Devamını Oku

Çocuklarda Göz Sağlığının Önemi

Çocukların göz sağlığı, doğumdan itibaren gelecekteki hayat başarıları ve mutlulukları açısından son derece önemlidir.

Devamını Oku

Burun Estetiğini Önemsiyoruz

Türk cerrahlarının en çok uzmanlaşmak istediği alan yine rinoplasti. Türk doktorları artık rinoplasti konusunda tecrübeliler.

Devamını Oku

Sağlıklı Oruç İçin 10 Adım

Beslenme ve Diyet
891

Çeşitli hastalıkları olup da oruç tutmak isteyenlerle aileleri arasında tartışmalar bu Ramazan'da da başladı.

Devamını Oku

Tıbbi Bölümler