Sağlık Rehberi

Dağınık Beyin Sendromu

PROF. AHMET TİRYAKİ: ”TEKNOLOJİNİN HIZLANDIRDIĞI AKIŞA KARŞI İNSAN BEYNİNİN SINAVI”

Devamını Oku

Gebelerde en sık şikayetler

Gebeliğin ilk 12 haftası mide bulantıları ile geçen dönemdir ve gebeliğin hasta için en sıkıntılı oldugu dönemde denilebilir.

Devamını Oku

Biri şu ergenliği durdursun

Çocuk Endokrinolojisi Uzmanı Doç.Dr. Bülent Hacıhamdioğlu:”Erken Ergenlik 3 farklı nedene bağlı oluşur”

Devamını Oku

Vücut ısınızı yediklerinizle yükseltin

Havalar soğumaya başladıkça değişen kıyafetler gibi yemek tercihlerimiz de değişiyor. Isınmak amacıyla seçtiğimiz yiyecekler doğru mu yoksa yanlış mı? Medical Park Fatih Hastanesi Beslenme ve Diyet Uzmanı Sevil Şan, kış ayları için vücut ısısını yüksek tutmaya yönelik beslenme önerilerini paylaştı;

Devamını Oku

Bitcoin: Sanal Para Bağımlılığı

Finansal yatırımlar ile ilgili yapılan araştırmalar, yatırımların artmasıyla birlikte yatırımcıların beyninde dopamin hormonunun tetiklendiğini, ancak yatırımın artma olasılığı ne kadar az ya da tahmin edilemez olsa da dopamin hormonunun artmaya devam ettiğini söylüyor.

Devamını Oku

Elektronik Sigara nedir? Tütünü bırakmak için bir çözüm müdür?

Elektronik sigaralar son zamanlarda popülerliğini artırmakta ancak denetimsiz üretilen bu ürünler halk sağlığını da olumsuz anlamda etkileyebilmektedir. Medical Park Antalya Hastane Kompleksi, Göğüs Hastalıkları hekimi Uzm. Dr. Evren TOPRAK, son zamanlarda popülerliğini artırmış olan, sigara bırakmak için tercih edilen ve e-nargile olarak da tabir edilen elektronik sigaralar hakkında merak edilen soruları cevapladı.

Devamını Oku

Hemoroidden korunmak için beslenmeye dikkat

Hemen hemen herkes hayatının bir döneminde hemoroid sorunuyla karşı karşıya kalıyor. Sıklıkla makattan kendiliğinden ya da dışkıyla kan gelmesiyle kendini gösteren hemoroid, 10 hastadan 4’ünde hiçbir şikâyete neden olmadan da var olabiliyor. Medical Park Gaziosmanpaşa Hastanesi Genel Cerrahi Uzmanı Prof. Dr. İshak Safa Tüzün, ev dışı beslenme alışkanlığının yaygınlaşmasının bu hastalığın görülme sıklığını artırdığını söyledi.

Devamını Oku

Zihinsel faaliyetlere ağırlık verin!

Medical park İzmir Hastanesi Nöroloji Uzmanı Dr. Zeynep Elmas, zihinsel işlevlere ağırlık veren ve satranç, biriç veya tavla gibi zihinsel işlevleri geliştirici aktivitelerin alzaymıra yakalanma riskini azalttığını gösteren çalışmalar olduğunu açıkladı.

Devamını Oku

Obezite Nedir? Tedavisi ve yöntemleri nelerdir?

Genel Cerrahi
17929

Morbid obezite veya Türkçedeki anlamıyla hastalık düzeyinde şişmanlık, çağlar boyunca var olmakla birlikte modern hayat tarzının yaygınlaşmasıyla birlikte artan bir şekilde önem kazanmıştır. Obezitenin birçok tanımı olmasıyla birlikte en çok kullanılan tanım vücuttaki yağ oranının kadınlarda %30 ve erkeklerde %25′in üzerinde olmasıdır

Devamını Oku

Emziren anneler günde 3 litre su tüketmeli

Bebeklerin sağlıklı büyüme ve gelişmesi için en uygun besin maddesi olan anne sütü, ilerleyen yıllarda da bebeklerin bağışıklık sistemlerinin daha güçlü olmasını sağlıyor.

Devamını Oku

Tıbbi Bölümler