Sağlık Rehberi

Terlemeye Botokslu Çözüm

Dermatoloji
1768

Yaz aylarında koltuk altı aşırı terleyen kişilere bu sorununa çözüm olarak koltuk altına botoks uygulaması yaptırması öneriliyor.

Devamını Oku

Yaz Aylarında Sağlıklı Beslenme

Beslenme ve Diyet
1228

Yaz aylarında artan sıcaklıklar hem sağlığımız hem de beslenmemiz üzerinde oldukça etkilidir.

Devamını Oku

Fibromiyalji Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Hassas mükemmeliyetçi kişilerin hastalığı olarak tanımlanan fibromiyalji, kişinin yaşam kalitesini ciddi derecede bozabiliyor.

Devamını Oku

Botoks Nedir?

Botoks, ClostridiumBotulinum adlı bakteriden laboratuar koşullarında elde edilen, estetik tıpta yüz kırışıklıkları ve aşırı terleme tedavisinde kullanılan bir ekzotoksindir.

Devamını Oku

İlkbaharda Hastalıklara Dikkat!

İç Hastalıkları
863

Güneş ışınlarının artması, havanın ısınması ve rüzgar, enfeksiyon ve alerjik durumların ortaya çıkmasını sağladığı gibi, burun ve ağız içi mukozanın kuruması ve koruyucu özelliğini yitirmesi nedeniyle mikropların vücuda kolayca girmesine imkan sağlıyor.

Devamını Oku

Sünnette Doğru Yaş Aralığı

Çocuk Cerrahisi
2013

Sünnetin sağlık açısından büyük önem taşıdığını belirten Prof. Dr. Atikeler, "Çocuk için 2-6 yaş, özellikle de 4-5 yaş arası psikososyal gelişme evreleridir. Bu yaşlarda çocukta üreme organını kaybetme korkusu gelişiyor, anneye bağlılık da son derece kuvvetli hale geliyor." dedi.

Devamını Oku

Bilinçsiz İlaç Kullanımına Dikkat!

Gastroenteroloji
8612

Bilinçsiz ilaç kullanımı insan sağlığını olumsuz yönde etkiliyor, hatta bazı durumlarda telafisi mümkün olamayan sağlık problemlerine yol açabilecek ciddi sorunlar doğurabiliyor.

Devamını Oku

Güneş Işınları ve Cilt Sağlığı

Dermatoloji
1300

Medical Park Tarsus Hastanesi Cilt Hastalıkları Uzmanı Dr. Ulaş Güvenç, yazın güneş ışınlarından korunmak için bilinenin aksine 'koyu renk' giysileri tercih etmek gerektiğini söyledi.

Devamını Oku

Baharın Gelişiyle Dikkat Edilmesi Gerekenler

Beslenme ve Diyet
845

Isınan havalar, bizlere daha çok enerji vermesi gerekirken kimilerimizde halsizlik, yorgunluk, uykuya eğilim, dikkat eksikliği, algılamada sorunlar, eklem ağrıları gibi sorunları da beraberinde getiriyor.

Devamını Oku

Altın Öğünü İhmal Etmeyin

Beslenme ve Diyet
832

Altın öğün olarak adlandırılan kahvaltıyı ihmal edenlerin metabolizmasının yavaş çalışıyor.

Devamını Oku

Tıbbi Bölümler