Sağlık Rehberi

Sosyal Fobi Hastalığının En Etkili Tedavisi Erken Teşhis

Psikoloji
8184

Herkesin size baktığını sanıyorsanız, konuşurken yüzünüz kızarıp ter basıyorsa, sürekli küçük düşerim diye korkuyorsanız siz de sosyal fobik olabilirsiniz!

Devamını Oku

Ödemden Kurtulmanın Yolları

Beslenme ve Diyet
9476

Sabah giydiğiniz ayakkabı ya da parmağınıza taktığınız yüzük öğlene doğru sıkmaya başlıyor ve yüzünüz gözünüz şişiyorsa beslenme alışkanlıklarınızı gözden geçirin.

Devamını Oku

Neştersiz Güzelleşmenin Etkili Formülü: Mezoterapi

Dermatoloji
5845

Ciltteki lekelerden kırışıklıklara, saç dökülmesinden selülite, zayıflamadan sıkılaşmaya her türlü estetik derde neştersiz deva mezoterapi!

Devamını Oku

Baharda Cilt Bakımı Önerileri

Dermatoloji
5838

Uzun kış aylarında soğuk havanın kuruttuğu, nemsiz bıraktığı ve matlaştırdığı cildimizi baharla birlikte tazelemenin zamanı geldi!

Devamını Oku

Sağlıklı Saçlar İçin Dikkat Edilmesi Gerekenler

Dermatoloji
13006

Başımızın tacı saçlar, yanlış bakım uygulamaları ve doğru seçilmeyen kozmetik ürünler nedeniyle çoğu zaman canlılığını ve parlaklığını kaybedebiliyor.

Devamını Oku

Sporcu Çocuklara Beslenme Reçetesi

Beslenme ve Diyet
2325

Okul çağındaki sporcu çocuklarda, hem büyüme ve gelişmenin devamı, hem de sporla harcanan enerjinin yerine konabilmesi için doğru beslenme programı şart!

Devamını Oku

Reflü Cerrahisinde İz Bırakmayan Yöntem: SILS

Genel Cerrahi
2391

Tıpta açık ameliyatlara alternatif olarak kullanılan laparaskopik ameliyatlar, SILS yöntemiyle daha da gelişti!

Devamını Oku

Geç gelen sivilcelere dikkat

Dermatoloji
2660

Ergenlik döneminin doğal bir sorunu olarak görülen sivilceler, aslında ergenlik sonrasında da aniden ortaya çıkabiliyor ve hayli baş ağrıtabiliyor!

Devamını Oku

Damar Tıkanıklıklarında Minimal Invazif Damar Cerrahisi

Kalp ve Damar Cerrahisi
3023

Özellikle sigara kullanımı, kolesterolden zengin beslenme, şeker hastalığı ve hipertansiyon gibi risk faktörleriyle birlikte damarlar esnekliğini kaybeder, tıkanır ya da darlık oluşur ve damar sertliği ortaya çıkar.

Devamını Oku

Anormal Kanamaları Önemseyin

Normal menstruel kanama bir adetin başlangıç gününden diğerinin başlangıç gününe kadar olan 28 ila 35 günlük zaman aralığını,2 ila 6 günlük kanama süresini,20-60 ml. kan kaybı demektir.

Devamını Oku

Tıbbi Bölümler