Sağlık Rehberi

Reflü Cerrahisinde İz Bırakmayan Yöntem: SILS

Genel Cerrahi
2402

Tıpta açık ameliyatlara alternatif olarak kullanılan laparaskopik ameliyatlar, SILS yöntemiyle daha da gelişti!

Devamını Oku

Geç gelen sivilcelere dikkat

Dermatoloji
2673

Ergenlik döneminin doğal bir sorunu olarak görülen sivilceler, aslında ergenlik sonrasında da aniden ortaya çıkabiliyor ve hayli baş ağrıtabiliyor!

Devamını Oku

Damar Tıkanıklıklarında Minimal Invazif Damar Cerrahisi

Kalp ve Damar Cerrahisi
3040

Özellikle sigara kullanımı, kolesterolden zengin beslenme, şeker hastalığı ve hipertansiyon gibi risk faktörleriyle birlikte damarlar esnekliğini kaybeder, tıkanır ya da darlık oluşur ve damar sertliği ortaya çıkar.

Devamını Oku

Anormal Kanamaları Önemseyin

Normal menstruel kanama bir adetin başlangıç gününden diğerinin başlangıç gününe kadar olan 28 ila 35 günlük zaman aralığını,2 ila 6 günlük kanama süresini,20-60 ml. kan kaybı demektir.

Devamını Oku

Diabetik Retinopati

Gözün iç kısmını çevreleyen retina dediğimiz katmanda damarlar(arterler ve venler ) bulunmaktadır.

Devamını Oku

Tatilden Dönenler Doğru Cilt Lekelerini Sildirmeye

Yaz aylarında ciltte oluşan güneş lekelerini silmek isteyenler için en etkili tedavi yöntemi renk açıcı kremler ve peeling yöntemleri.

Devamını Oku

Diş bakımı ve estetiğiyle ilgili 20 tüyo

Güzel bir gülümseme için inci gibi dizilen estetik dişler istiyorsanız, öncelikle ağız ve diş bakımınıza ayıracağınız zaman konusunda cimrilik etmeyin!

Devamını Oku

Çocukla tatile çıkarken panik yapmayın

Tatil telaşının başladığı şu günlerde tatlı bir heyecanla karşı karşı gelebiliriz. Bu yıl tatilde yanımıza küçük bebeğimizi de almak istersek neler yapmalıyız.

Devamını Oku

Nerede nasıl yemek yemeliyiz

Yoğun iş tempomuzdan ötürü çok fazla dışarıda yemek yemek zorunda kalıyoruz ya da günün yorgunluğunu atabilmek için hoş sohbet edip yemek yiyebileceğimiz mekânları tercih ediyorsunuz.

Devamını Oku

Kaliteli bir cinsel yaşam için vajinoplasti

Özellikle zor doğum ve çok doğum yapan bayanlarda, doğum sırasında yapılan doğum kesisinin anormal iyileşmesi ile sonuçlanan hastalarda daha sık görülen sorunların vajinoplasti ile gideriliyor.

Devamını Oku

Tıbbi Bölümler