Sağlık Rehberi

Enginar yemeniz için 9 neden

Papatyagiller ailesinin estetik bir bitkisi olan, Akdeniz mutfağının lezzetli ve sağlıklı sebzeleri arasında yer alan enginarın faydalarını VM Medical Park Kocaeli Hastanesi Beslenme ve Diyet Uzmanı Gamze Kalelioğlu anlatıyor

Devamını Oku

Diyet yapmanın fizyolojik ve psikolojik etkileri

Diyet yapmanın fizyolojik ve psikolojik etkileri

Devamını Oku

Pankreas Kanseri

Devamını Oku

Güneşten uzak ve hareketsiz olanlar osteoporoza davetiye çıkarıyor

Kafeini azalt, dans et, kemik erimesinden korun

Devamını Oku

Kış aylarını seven hastalık Sinüzitten korunmak mümkün mü?

VM Medical Park Kocaeli Hastanesi Kulak Burun Boğaz Hastalıkları Uzmanı Op. Dr. Hakan Kara özellikle kış aylarında hastalarının en çok kendisini ziyaret etmesine neden olan hastalığı anlatıyor: Sinüzit.

Devamını Oku

Rota Virüsüne dikkat!

Rotavirüs genellikle kış aylarında salgınlara neden olan bir virüstür. Dünya çapında 5 yaş altındaki ishali olan çocuklarda en çok görülen enfeksiyon etkeni olarak bilinmektedir.

Devamını Oku

Erken tanı karaciğerimizi korur

Medical Park Antalya Hastane Kompleksi, Gastroenteroloji hekimi Doç. Dr. Yaşar Tuna, karaciğere bağlı rahatsızlıklardan korunmak için erken tanı ve düzenli kontrollerin önemini vurguladı.

Devamını Oku

Migren nedir? Belirtileri ve tedavisi nelerdir?

Dünya Sağlık Örgütü tarafından en çok kısıtlılık yapan hastalıklar arasında ele alınan migren hastalığını Medical Park Gebze Hastanesi Nöroloji Uzmanı Uzm. Dr. Zehra Duygu EKMEKÇİ DOĞAN anlatıyor.

Devamını Oku

Sağlıkta doğru bilinen yanlışlar

VM Medical Park Kocaeli Hastanesi İç Hastalıkları Uzmanı Uzm. Dr. L. Derya İnal sağlıkta doğru zannettiğimiz yanlışları sıralıyor.

Devamını Oku

Karda zorlu yürüyüşler Kalp Krizi riskini tetikliyor

Kalp krizi ve kalp hastalıkları şikayetleri kış aylarında artış gösteriyor. Yapılan araştırmalar da özellikle kalp krizlerinin soğuk ve sert rüzgarlı günlerde, sıcak mevsim ve günlere göre daha sık meydana geldiğini ortaya koyuyor.

Devamını Oku

Tıbbi Bölümler