Sağlık Rehberi

Başarılı diyetin sırrı !

Çoğumuz hayatımızın bazı dönemlerinde belki şuanda da diyet yapmış ve yapmaktayız. Hedefimize ulaşamıyorsak nerede hata yapıyoruz?

Devamını Oku

Karaciğer Kanseri

İç Hastalıkları
332

Karaciğer kanserleri, organın kendi dokusundan çıkan kötü huylu tümörlerdir. Hastalığın görülme sıklığı bölgesel olarak farklılık gösterir.

Devamını Oku

Prostat Kanseri

Prostat kanseri Dünya'da erkekler arasında en sık görülen ikinci kanser türüdür. Bu hastalarda belirgin bir şikâyet olmayabildiği gibi sık idrara çıkma, idrar yaparken zorlanma gibi alt üriner sistem semptomları diye adlandırdığımız semptomlardan bazıları veya hepsi birlikte görülebilir.

Devamını Oku

En hayati organımız: Kalbimiz

Kalp, bilindiği gibi vücudun tüm dolaşımını sağlayan organdır ve yaşam boyunca, durmaksızın çalışır.

Devamını Oku

Meme Kanseri

Meme kanseri kadınlarda görülen kanser tipleri arasında birinci sıradadır ve ülkemizde de her 4 kadın kanserinden biri olmaya devam etmektedir

Devamını Oku

Safra kesesi taşları her zaman kesede durduğu gibi durmaz

Safra kesesi taşlarının çoğu uzun yıllar sessiz sedasız kalabilirken, bir kısmı zor tedavi edilebilir, ciddi sonuçlara yol açabilir.

Devamını Oku

Obezitede tüp mide ameliyatı

Obezite tedavisi için uygulanan bir mide küçültme ameliyatıdır. Operasyon süreci konforlu, komplikasyon oranı nispeten düşüktür.

Devamını Oku

Kıskanç çocukları anlamak, kıskançlıkla nasıl baş edilir?

294

Kıskançlık yaşamın her döneminde görülebilen, her insanın zaman zaman yaşayabildiği evrensel bir duygudur.

Devamını Oku

Aşure zihin yorgunluğuna iyi geliyor

Aşure, bol posa içerir. İçinde baklagil, incir, kuru kayısı gibi bağırsak hareketlerini hızlandıran besinler bulunduğu için kabızlık, hazımsızlık gibi problemlere iyi gelir.

Devamını Oku

Okul çağı çocukları için beslenme önerileri

Beslenme, çocukların bedensel ve zihinsel gelişiminde önemli bir yere sahiptir. Okul çağında verilecek doğru beslenme eğitimi; büyüme ve gelişmenin çok hızlı olduğu bir dönem olması sebebiyle, çocuklarda yaşam boyu sürebilecek beslenme alışkanlığının kazandırılmasına katkı sağlar.

Devamını Oku

Tıbbi Bölümler