Sağlık Rehberi

İshal nedir? Belirti ve tedavi yöntemleri nelerdir

İç Hastalıkları
16864

İshal, yirmi dört saatte üçten fazla sulu dışkılama veya anne sütü alan bebeklerde her zamankinden daha sık ve sulu dışkılamadır.

Devamını Oku

İnfertilite Nedir?

Çiftlerin 1 yıl boyunca düzenli korunmasız cinsel ilişkiye girmelerine rağmen çocuk sahibi olamamasıdır.

Devamını Oku

İktidarsızlık nedir?

Üroloji
60702

Penisin sertleşmesi demek olan ereksiyonun, cinsel birleşmeyi sağlayacak derecede olamaması yani fonksiyon bozukluğudur.

Devamını Oku

Horlama nedir?

Kulak Burun Boğaz
3066

Erişkin insanların yaklaşık %20-25'inde horlama vardır. Horlama, erkeklerde ve şişman kişilerde daha sık olmakla birlikte, her insanda görülebilir ve zamanla şiddeti artar.

Devamını Oku

Hidrosel nedir?

Üroloji
42450

Halk arasında su fıtığı olarak da bilinen hidrosel, testisleri çevreleyen zarlar içinde normalden daha fazla sıvı birikimi sonucu testis torbasının (skrotum) şişmesi durumudur.

Devamını Oku

Hepatit c nedir?

Hepatit C hastalığın geç evrelerine kadar sessiz kalan bir hastalıktır. Bu nedenle hastalığı başlangıç döneminde yakalamak çok zordur.

Devamını Oku

Hamilelikte Saç Bakımı

Dermatoloji
7731

Hamileliliğin özellikle ilk üç ayında kimyasal madde içeren bakım ürünleri kullanılmaması gerekir.

Devamını Oku

Hamilelikte Deri Bakımı Nasıl Sağlanır?

Dermatoloji
3170

Hamilelik döneminde kadınların derileri kuru olmaya meyillidir. Bu nedenle yumuşak, nemlendirici katkılı ph'ı ayarlı temizleme ürünlerinin kullanılması gerekiyor.

Devamını Oku

Güneş Lekeleri Nedir?

Dermatoloji
7597

Güneş lekeleri, sıklıkla koyu tenli kişilerde görülen koyu kahverengi renkli lekelerdir. Alın, yanak, üst dudak bölgesi, burun, çene, boyun ve kollar gibi güneşe maruz bölgelerde ortaya çıkar.

Devamını Oku

Gözyaşı kanal tıkanıklığı nedir?

Gözyaşı kesesi ve gözyaşı kanalları gözyaşını burun boşluğuna ulaştırırlar. Bu kanalların çeşitli nedenlerle tıkanması gözyaşının dışarı akmasına neden olur.

Devamını Oku

Tıbbi Bölümler