444 44 84

Sağlık Rehberi

Vajinal akıntı ihmale gelmez

Kadın Hastalıkları ve Doğum
311

Alt genital sisteme ait enfeksiyonlara bağlı bulunduğu semptomlar, jinelojik hastaların en sık başvurduğu şikayetler arasında yer alır.

Devamını Oku

Aşırı terlemede botoks tedavisi

Dermatoloji
486

Dermatoloji Uzmanı Uzm. Dr. Ceylan Emir, aşırı terleme şikayetinin botoks uygulaması ile 15 dakikada tedavi edilebildiğini söyledi.

Devamını Oku

Sofranın yeni patronu onlar

Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları
643

Ek gıdaya geçiş sandığınız kadar zor bir süreç değil. Yeter ki çocuğunuzu özgür bırakın!

Devamını Oku

Ramazan’da ceviz sinire birebir

Beslenme ve Diyet
1036

Özellikle iftar saati yaklaştıkça sinirlilik, ani öfke patlamaları, konsantrasyon bozukluğu, baş ağrısı, mide bulantısı ve halsizlik gibi belirtiler artar. Omega 3 açısından zengin olan ceviz ise kalp sağlığında ve stresi önlemede etkilidir.

Devamını Oku

Ramazan’da 30 güne 30 altın öneri

Beslenme ve Diyet
867

Ramazan ayında oruç tutanlar için 30 günü sağlıklı geçirmeleri için altın niteliğinde 30 ayrı öneri…

Devamını Oku

Sürekli tansiyon ölçmek tansiyonu yükseltiyor

İç Hastalıkları
880

Bir hastalık düşünün her üç kişiden biri hasta; fakat bir kısmı hasta olduğunu bilmiyor. Sinsi bir hastalık ancak belirtileri de göz ardı edilecek gibi değil.

Devamını Oku

Oturarak çalışanlarda kıl dönmesi riski fazla

Genel Cerrahi
901

Medical Park İzmir Hastanesi Genel Cerrahi Uzmanı Op. Dr. İsmail Özsan, kıl dönmesi hakkında önemli bilgiler verdi. Op. Dr. Özsan "Latince adı pilonoidal sinüs olan kıl dönmesi, derinin iç tabakasına ilerleyen kılların oluşturduğu kronik iltihabı durumu olarak tanımlanır.

Devamını Oku

Sünnet öncesi muayene önemli

Çocuk Cerrahisi
1253

Medical Park İzmir Hastanesi Çocuk Cerrahisi Uzmanı Doç. Dr. Erdal Türk, erkek çocukların sünnet öncesinde uzman hekim tarafından ön muayeneden geçirilmesi gerektiği konusunda aileleri uyardı.

Devamını Oku

Yo Yo Sendromu'na dikkat!

Beslenme ve Diyet
874

Yaz aylarının yaklaşmasıyla kilo fazlası olduğunu düşünen birçok kişi kontrolsüz diyetlere başlıyor. Uygulanan şok diyetler veya kullanılan zayıflama ilaçları, sindirim problemleri, kalp-damar hastalıkları ve depresyona uzanan sonuçlar yaratıyor.

Devamını Oku

Cildimize günaydın demenin mevsimi geldi

Dermatoloji
980

Kış aylarında soğuk havanın kuruttuğu, nemsiz bıraktığı ve matlaştırdığı cildimizi baharla birlikte tazelemenin zamanı geldi. Medical Park Gebze Hastanesi Dermatoloji Uzmanı Uzm. Dr. Kenan Dibek kıştan çıkıp yaza girerken cildi uyandırma ve canlandırmanın formüllerini anlatıyor.

Devamını Oku

Tıbbi Bölümler