Sağlık Rehberi

Her baş dönmesi vertigo değildir

HER BAŞ DÖNMESİ VERTİGO DEĞİLDİR Aniden başınız mı dönüyor? Hemen panik yapmayın! Kulak kristalleriniz yer değiştirmiş olabilir. Medical Park Gaziosmanpaşa Hastanesi Kulak Burun Boğaz Uzmanı Prof. Dr. Haluk Murat Özkul, manevra tedavisini anlattı, konuyla ilgili içinizi rahatlatacak bilgiler verdi.

Devamını Oku

Kar yağışı mikropları kırar mı?

Bu yıl geç de olsa beklenen kar geliyor. Artan kış hastalıkları nedeniyle oldukça zor bir dönem geçiriyoruz. Hastaneler hastalarla dolu. Yağacak kar pek çokları için adeta umut ışığı. Ne de olsa “Kar yağınca mikroplar kırılır.” Peki, gerçekten böyle mi? VM Medical Park Kocaeli Hastanesi İç Hastalıkları Uzmanı Uzm. Dr. L. Derya İnal kısmen de olsa doğruluk payı olduğunu belirtiyor.

Devamını Oku

Soğuk havada bol bol su için egzamadan korunun

Soğuk hava beslenme alışkanlıklarımızla birlikte cildimizi de değiştiriyor. Cilt nemini kaybedip kuruyor. Bu durumun egzama, kaşıntı gibi birçok hastalığa davetiye çıkardığını söyleyen Medical Park Göztepe Hastane Kompleksi Dermatoloji Uzmanı Dr. Neslihan Fişek İzci, “Cildinizi nemlendirin, çok sık banyo yapmayın ve bol bol su için” dedi.

Devamını Oku

Az kalorili, pratik diyet yemekleri

Beslenme ve Diyet
1173

Diyetleri zorlaştıran ve sıkıcı hale getiren etkenlerin başında besin çeşitliliğinin yetersiz olması ve beslenme planında yer alan besinlerin hem görsel açıdan hem de lezzet açısından tatmin edici olmaması gelir.

Devamını Oku

Sağlıklı zayıflama yöntemleri

Beslenme ve Diyet
2561

Gelişmiş ve gelişmekte olan ülkelerin en önemli sağlık problemlerinden biri olan şişmanlık, yiyeceklerden alınan enerjinin harcanan enerjiden fazla olması sonucu oluşur. Vücut, besinlerle aldığı enerji fazlasını yakamadığında bunu vücudun belirli bölgelerinde yağ olarak depolamaya başlar.

Devamını Oku

Ameliyatım açık mı olsun kapalı mı?

VM Medical Park Kocaeli Hastanesi Genel Cerrahi Uzmanı Doç. Dr. Fatih Altıntoprak belki de hep duyduğunuz laparoskopik cerrahinin tanımı yapıyor ve avantajlarını sıralıyor.

Devamını Oku

Sömestir tatilinde aileler nasıl vakit geçirmeli?

Psikoloji
1649

Çocuklar yoğun bir eğitim öğretim döneminden sonra sömestır tatiline girdiler. Karneleri nasıl olursa olsun yarıyıl tatilinde dinlenmek ve eğlenmek onların da hakkı.

Devamını Oku

Çocuklarda kitap okuma alışkanlığı nasıl kazandırılır?

Psikoloji
1434

Kitap, çocukların dil becerilerini geliştiren, onları bilişsel, duygusal, ruhsal ve ahlaki açıdan geliştiren en önemli araçtır. Çocuklar kitaplar sayesinde düşünmeyi ve etrafında olan şeyleri sorgulamayı öğrenir.

Devamını Oku

Hangi benler tehlikeli?

Medical Park İzmir Hastanesi, Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi uzmanı Dr. Onur Evren Yılmaz vücudumuzdaki benlerin kanaması ya da kaşıntı yapması durumunda mutlaka bir uzmana danışılması gerektiğini söyledi.

Devamını Oku

Uykusuzluk Göz Kapağı Sarkması'na sebep oluyor

Göz kapakları yüzde yaşlanmanın kendini en fazla gösterdiği yerlerden biri… Uykusuzluk tüm vücudu etkilediği gibi göz kapaklarının da sarkmasına neden olur. Medical Park Bahçelievler Hastanesi Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Attila Hacılar, özellikle kadınları mutlu edecek önemli bilgiler verdi.

Devamını Oku

Tıbbi Bölümler