Prof. Dr.Serdar Baki Albayrak

  • İlgi Alanları
  • Beyin tümör cerrahisi
  • Omurilik tümör cerrahisi
  • Anevrizma cerrahisi
  • Arteriovenöz malformasyon cerrahisi
  • Beyin pili cerrahisi
  • Epilepsi cerrahisi
  • Vagol sinir stimülatörü cerrahisi

İAÜ VM Medical Park Florya Hastanesi Beyin ve Sinir Cerrahisi (Nöroşirürji) tıbbi biriminde hasta kabul eden Prof. Dr. Serdar Albayrak, 1991-1998 yılları arasında Marmara Üniversitesi Tıp Fakültesi'nde tıp lisansını tamamlamıştır. 1998-2004 yılları arasında İstanbul Üniversitesi İstanbul Tıp Fakültesi Nöroşirürji Anabilim dalında uzmanlık eğitimini tamamlayarak Beyin ve Sinir Cerrahisi (Nöroşirürji) uzmanı unvanını kazanmıştır.

İlgi alanları arasında başta epilepsi ve beyin tümörü gibi birçok hastalığa ilişkin tedavi uygulamaları ile beyin pili ameliyatları (Parkinson distoni titreme hastalığı), tümör cerrahisi, ağrı tedavisi, mikro cerrahi, Gamma Knife gibi yenilikçi uygulamalar yer almaktadır. Epilepsi cerrahisi, beyin tümörlerinin mikrocerrahi tedavisi, beyin damar yumakları ve baloncuklarının tedavisi gibi alanlarda da uzmanlaşmıştır.

İAÜ VM Medicalpark Florya Hastanesi, beyin tümörlerinin cerrahi tedavileri alanında engin tecrübelere ve üst düzey eğitime sahip hekim kadrosu ile hizmet vermektedir. Bu birimin değerli hekimlerinden olan Prof. Dr. Serdar Baki Albayrak yurtdışında ABD'de Harvard Üniversitesi Hastanesi'nde ve Finlandiya'da Helsinki Üniversitesi Hastanesi'nde ameliyat ve araştırma doktoru olarak çalışmıştır.

Tıp teknolojisinin sağlamış olduğu en gelişmiş yöntemleri kullanarak cerrahi tedaviler uygulayan hekim, uyguladığı işlemlerin birçoğuna ilişkin üst düzey eğitimlerini yurtdışında ABD ve Almanya'da almıştır. Tıp alanında ülkemizde almış olduğu eğitimlerin yanı sıra Albayrak, uluslararası anlamda birçok eğitim ve çalışmayı başarıyla tamamlamış, dünyanın 30 değişik ülkesinde hasta tedavi tecrübesi edinmiş ve çeşitli sertifikasyonları almaya hak kazanmıştır. Tümör cerrahisinin yanı sıra kanser araştırmaları da yapmış, biyoteknoloji alanında yenilikçi tedaviler hakkında bilgi edinmiştir ve aynı zamanda kendi web sitesinde (www.profdrserdarbakialbayrak.com) uzmanlık alanına ilişkin bilgiler paylaşmaktadır.

Eğitim ve Uzmanlık
1991-1998: Marmara Üniversitesi Tıp Fakültesi, Lisans 
1998-2004: İstanbul Üniversitesi İstanbul Tıp Fakültesi Nöroşirürji ABD, Uzmanlık
2005: Amerika Birleşik Devletleri Tıp Denkliği (USMLE) Daimi Denkliği-Sertifikasyonu
2005: Avrupa Beyin Cerrahisi Birliği (EANS) Denkliği 
2006-2007: Helsinki Üniversitesi Tıp Fakültesi Toolo Hospital, Finlandiya, Serebrovasküler Cerrahi Eğitimi (Beyin damar hastalıkları), Clinical Fellowship 
2007-2008:Harvard Üniversitesi Tıp Fakültesi Brigham and Women's Hospital, Boston-ABD, Beyin Tümör Cerrahisi Eğitimi, Clinical Fellowship )
2016: NaHomolce Hospital, Prag, Çek Cumhuriyeti, Gamma Knife Observership