Sevgililer Günü'nde Göz Kamaştırmanın Yolları

Dermatoloji
604

Sevgililer Günü'nde bir Tanrıça kadar güzel olabilirsiniz! Yüzünüzün daha canlı, cildinizin daha parlak görünmesini istiyorsanız meyve asitleriyle yapılan kimyasal peeling imdadınıza yetişir. Yine peelingin nimetlerinden yararlanarak, göz torbalarına veda edip, kuğu gibi zarif ve pürüzsüz bir boyna sahip olabilirsiniz.

Medical Park Bahçelievler Hastanesi Dermatoloji Uzmanı Dr. Eda Kumbasar; Sevgililer Günü'nde bakımlı ve güzel görünmek isteyenlere basit ama etkili bakım tüyoları verdi:

Parlak Bir Cilt İçin Kimyasal Peeling: Sevgililer Günü'ne az kalan bir zamanda cildimizin ve saçımızın iyi görünmesi için yapılabilecek birçok bakım yöntemi var. Yüzümüzün daha canlı, cildimizin daha nemli ve parlak görünmesi için meyve asitleriyle yapılan kimyasal peeling işlemleri son derece pratik ve ağrısızdır. Dermatolog gözetiminde yapıldığında son derece güvenilir işlemlerdir.

Lekeler Açılsın Gözenekler Sıkılaşsın: Hastanede 15 gün aralarla uygulanan bu işlemler sonucunda ciltte parlama, lekelerde açılma, yüzeyel kırışıklıklarda azalma, gözeneklerde sıkılaşma, cildin nemlenmesi gibi gözle görülür kişiyi memnun eden sonuçlar elde edilir. Meyve asitleri kullanıldığı için işlemden sonra deride kabuklanma ya da soyulma gibi yan etkiler olmaz. Bu yüzden böyle bir dönemde yapılabilecek en pratik uygulamalardan biridir. Birkaç seans kimyasal peeling uygulaması sonucunda bile değişiklikler ortaya çıkacaktır.

Öğle Arasında Cildiniz Nemlensin: Yine kısa sürede cildin nemlenmesirde, volümünde ve elastikiyetinde artış, yanaklarda çökmeler varsa dolgunlaşmasını sağlama ve kırışıklarda azalma gibi etkiler için mezolifting son derece iyi ve hızla bir çözüm olabilir. 20- 30 dakikada yapılan bu tip uygulamalar ağrısız, sonuçları kısa sürede gözlenebilen, hastaya memnuniyeti fazla olan öğle arası işlemeleri diye tarif ettiğimiz uygulamalar arasındadır.

Mezoliftingle Işıldayın: Mezolifting tüm yüz ve boyun bölgesine uygulanabilir. Yüzeyel kırışıklıklar azalır, cildimiz nemlenir ve yüzümüzde doğal bir ışıldama olur. Hastanede yapılan bu işlemler yine dermatologlar tarafından uygulanır.

Kim İstemez Dolgun Dudaklar: Sevgililer Günü'nden önce yapılabilecek en pratik uygulamalardan ve en çabuk sonuç elde edilebilecek uygulamalardan biri ise dudak dolgu enjeksiyonlarıdır. İşlem sırasında dudak volümü artırılır ve sonuç o sırada gözlemlenir. İşlemde lokal anestezi yapıldığı için hastanın ağrısı olmaz ve sonuç hemen görülür. Dudak dolgusunun sonucu yaklaşık 8 ay ila 1 yıl kadar devam eder; daha sonra erir ve işlem eğer istenirse tekrar edilebilir.

Burun Kenarına da Dolgu: Ayrıca dolgu enjeksiyonları burun kenarıyla dudak kenarı arasında oluşan oluk çizgisine uygulanır ve etkisi hemen o anda ortaya çıkar.

Göz Torbalarına Peeling: Yine böyle özel bir günden önce yapılabilecek en etkili uygulamalardan biri göz çevresinde oluşan mor halkaları azaltmak için göz etrafına uygulanan kimyasal peeling tedavisidir. Göz çevresi peelingleri mor halkaları torbaları ve kırışıkları azaltır, Birkaç seansta yapılan bu uygulama sadece 10- 15 dakika sürer ve ağrısızdır. Hastanede uygulanır ve tedavinin sonunda morluklar hafifler, kırışıklıklar yüzeyelleşir. Kısa sürede etkileri ortaya çıkar.

Boynunuz Kuğu Gibi Olsun: Boyunda oluşan kırışıklıkları tedavi etmek için de etkili bir çözüm olan boyun bölgesine uygulanan kimyasal peelingler, elastikiyet artışı sağlar. Ayrıca cildin tonusunu arttırır, kırışıklıkları azaltır ve yaşlanma karşıtı etkileri vardır. Birkaç seans içinde gözle görülür etkileri olan bu işlemler kısa sürede uygulanır. Kabuklanma soyulma gibi yan etkileri yoktur. Sosyal hayatta aktif kişiler için doğru bir seçimdir. Cildin nemlenmesini sağlar, erken kırışmasını engeller ve boyunda oluşan çizgilerin azaltılmasına yardımcı olur.

Önce Epilasyon Sonra Buluşma: Sevgililer Günü'nde bakımlı olmak için bir diğer gerekli unsur lazer epilasyon. Hastanede güvenli bir ortamda yapılan bu uygulamalar sayesinde tüylerinizden kalıcı olarak kurtulabilirsiniz.

Önemli Olan Doğal Görünüm Diyenlere!

En kısa sürede sonuç veren uygulamalardan biri ise botulinum toksin uygulamasıdır. Önemli olan doğal bir görünümdür. Göz etrafına, alın kırışıklıklarına veya kaz ayaklarına doğru dozlarda ve doğru noktalara yapıldığında doğal görünüm bozulmaz ama istenilen görüntü oluşur ve kırışıklıklar azalır. Önemi olan bu tip uygulamalarda doğal görünümü kaybetmemektir. Bu da işlemi yaptırmak isteyen kişiyi iyi değerlendirmekten ve hekimin tecrübesinden geçer.

Buluşmada Saçlarınız Ahenkle Dans Etsin!

Sevgililer Günü'nde daha canlı ve parlak saçlara sahip olmak için saçlı deriye uygulanan mezoterapi son derece etkili bir tedavi şeklidir. Haftada bir yapılan bu uygulamada cilt altına yapılan ilaç enjeksiyonları ile saç kökleri beslenir güçlenir ve daha parlak canlı saçlar elde edilir. Tedavinin sonunda saç dökülmesi azalır, yeni saç çıkışları olur, saçların volümünde artış olur. Erkek tipi saç dökülmesi şikayeti olan kişilere de yapılan bu uygulama etkili bir tedavi şeklidir.