Tip 1 Diyabet Paneli Medical Park Gebze Hastanesi’nde Gerçekleşti

Medical Park Gebze
2503

Medical Park Gebze Hastanesi Tip 1 Diyabetli Hastalarda Glisemik Dalgalanma  Paneli hastanenin 7. Kat konferans salonunda 13 Mayıs 2017, Cumartesi günü gerçekleşti. Saat 10:00’da başlayan panelin panelistleri Medical Park Gebze Hastanesi Endokrinoloji ve Metabolizma Hastalıkları Uzm. Dr. Ali Rıza Çimen, Uzm. Psikolog Gizem Mican ve Di-yetisyen Esra Çakmak hastalık ve hastalığa yaklaşım nasıl olmalı anlattılar. Katılımcılar merak ettikleri ve akıllarına takılan soruların cevaplarını bu panelde buldular. 

Endokrinoloji ve Metabolizma Hastalıkları Uzm. Dr. Ali Rıza Çimen genel olarak diyabetin tanımı yaparak panelin açılışını gerçekleştirdi. Güncel bilgiler paylaştığı panelin aynı zamanda moderatörlüğünü de üstlenen Dr. Çimen katılımcıların en çok endişe duyduğu konulara da değinmeyi ihmal etmedi.

Diyetisyen Esra Çakmak beslenme nasıl olmalı, özellikle dikkat edilmesi gereken noktalara vurgu yaptı ve ara öğünün öneminden bahsetti. Rutini eğlenceli hale getirmek için alıştıklarının dışında alternatif ara öğünlere örnekler verdi.

Tip 1 Diyabetli Hastaların psikolojik değişimlerini ise Uzm. Psikolog Gizem Mican değindi. Oldukça interaktif geçen panelde diyabet hastalarına minik sınavlarda yapılarak kişiye özel bilgiler de verildi. 

Katılımın ücretsiz olduğu Tip 1 Diyabetli Hastalarda Glisemik Dalgalanma  Paneli’ne katılan misafirler sertifikalarını aldıktan sonra panelistlere teşekkürlerini sunarak hastaneden ayrıldılar.