Yaz mevsiminde saç ekimi olur mu?

Saç Ekimi Kliniği
6489

Saç ekimi operasyonu mevsimlere göre fark eden bir operasyon değildir. Gerek kış gerekse yaz mevsiminde rahatlıkla yaptırabileceğiniz saç ekimi operasyonu sonrası dikkat edilecek hususlar çoğunlukla sosyal hayatınız ile yakın bağlantılı olacaktır.

Yaz mevsiminde saç ekimi sonrasında 7- 10 güne kadar yüzme ve güneşten uzak durmanız gerekir. Ciltteki mini kesilerde UV ısınlarının zararlı etkisi bilinir fakat bu saçlı deri için geçerli değildir. Kış mevsiminde yapılan saç ekim operasyonları sonrası ise soğuktan korunmak için başınıza çok sıkı şapkalar takmamanız tavsiye olunur.

Saç ekimi için en doğru zaman yoğun iş temposundan ve koşuşturmadan uzak kendinize zaman ayırabileceğiniz 3-5 gündür. Saç Ekimini ne zaman yaptırırsanız yaptırın doktorun talimatlarına uymanız saçlarınıza zarar vermenizi engelleyecektir.

Saç Ekimi hastanın özgüven kaybı yaşadığını fark ettiği, dış görüntüsünden memnun olmadığını belirttiği, kısaca saçsızlık sorununu bir problem haline getirdiği her zaman zaman yapılabilir.

Yaş sınırı yoktur. Herkes saç ektirebilir!

Mevcut saçların ne kadar sürede ne zaman döküleceğini de bilemediğimizden tamamen dökülmeyi beklemek çok uzun süren bir bekleyiş olabilir. Bu sürede sizin saçsız görüntünüzle daha fazla vakit geçireceğiniz ve mutsuzluğun devam edeceğini anlamına gelir.

Özetle; saç ekimi işlemini ötelemek, bir başka zaman ertelemek, her geçen gün sağlıklı saç köklerininiz de azalacağı riskini de taşıdığı için, ne kadar çabuk karar verilip yapılırsa, bir o kadar avantaj sağlanacağı unutulmamalıdır.