Yeşilçam'ın Ustalarından Kanser Hastalarına Müzikli Moral

MEDİCAL PARK KURUMSAL
1283

Yeşilçam'ın ustaları, moral vermek amacıyla kanser hastalarıyla Medical Park Gaziosmanpaşa Hastanesi'nde bir araya geldi. Keman eşliğinde hastalarla birlikte şarkı söyleyen ustalar, hastalıkla mücadelede yüksek moral ve erken tanının önemine dikkat çekti. Kanser taramasına giren Türk sinemasının unutulmaz yıldızları, ilerleyen yaşlarda sağlıklı olmalarını iyi beslenme ve sağlık kontrollerini sık sık yaptırmaya borçlu olduklarını söyledi.

Hastanenin Medikal Direktörü Çocuk Nefroloji Uzmanı Prof. Dr. Mahmut Çivilibal, yaptığı konuşmada: "Kanser, çağımızda en sık rastlanan rahatsızlıklardan. Bu sinsi hastalığa yakalanan hasta sayısı giderek artsa da erken tanı ve koruyucu tedbirler sayesinde birçok kanser türü önlenebiliyor veya iyileştirilebiliyor. Bunun için yapılması gereken; kansere yakalanmadan koruyucu tedbirleri almak, düzenli aralıklarla kanser taraması yaptırmak ve erken teşhisi sağlamak.

Hastanemizde kanser vakaları; multidisipliner bir bakış açısıyla ve farklı disiplinlerden alanında uzman doktorlarımız tarafından ele alınıyor. Kanserin tanı, cerrahi tedavi ve takip sürecinde tüm tıbbi ve teknolojik donanımımızla olduğu kadar hastalarımızın moral ve motivasyonlarını da yüksek tutmak için yanlarındayız. Bu tür etkinlikleri düzenleme amacımız hastalarımıza unutmayacakları keyifli dakikalar yaşatmak' dedi.